LeBron odveo Lejkerse u finale

Košarkaši Los Anđeles Lejkersa prvi su finalisti Zapadne konferencije. Oni su savladali Hjuston sa 119-96 te su sa 4-1 prošli u finale.

Lejkersi predvođeni LeBronom odlično otvaraju utakmicu i dolaze do +22 u prvom periodu. Ipak, u završnici prvog perioda i na startu drugog, Hjuston pravi seriju 17-2 i vraća se u igru. Do kraja prvog poluvremena Lejkersi su održavali vodstvo te su na poluvremenu vodili 62-51.

U trećem periodu Hjuston je prišao poenima Vestbruka na 68-61. Tada su lejkersi zaključali koš na više od četiri minuta, postigli 15 poena sa druge strane i faktički riješili pitanje pobjednika. Do kraja susreta su održavali vodstvo i rutinski priveli meč kraju.

Do pobjede ih je predvodio LeBron sa 29 poena i 11 skokova dok je Harden predvodio Hjuston sa 30 poena.

Protivnik u finalu biće im Klipersi ili Denver. Trenutno Klipersi vode 3-2 a šesti meč se igra u nedelju od 19h.