Bosna i Hercegovina poražena od Danske

BiH poražena od Danske

Ženska seniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u Trening centru NS/FS BiH u Zenici od selekcije Danske rezultatom 0:4 u meču osmog kola kvalifikacija za odlazak na EURO 2022. godine. Gošće su od početka utakmice bile bolji protivnik i zasluženo ostvarile trijumf.

Danska je veoma ofanzivno ušla u meč, a prvu priliku imala je Harder kada je pokušava svoj udarac, ali svoj pokušaj sa desne strane loptu šalje pored gola. Ista igračica je pet minuta kasnije imala novu šansu, ali je njen šut otišao preko gola.

Dankinje su do prednosti došle su 37. minuti nakon što je Dijaković pogodila loptu u ruku, a glavni arbitar iz Portugala dosudio je najstrožu kaznu za gostujuću reprezentaciju. Siguran realizator bila je Nadim i dovela svoju ekipu u prednost od 0:1. Šest minuta kasnije Troelsgaard je sa nekih 18 metara uspjela pogoditi lijevi ugao Hasanbegović i udvostručiti prednost.

Do kraja prvog poluvremena Danska je postigla i treći pogodaka. Svava je izvela sa desne strane korner, a Sevecke je glavom poslala loptu u mrežu, pa je to bio i konačan rezultat prvog dijela igre.

U nastavku utakmice bila je ista slika, Bosna i Hercegovina se organizovano branila, te kontrama pokušavala da ugrozi gol Danske, dok su gošće imale terensku inicijativu i pasovima pokušavale da stignu do pogotka.

Bosna i Hercegovina je jedinu šansu na meču imala preko Sofije Krajšumović, ali je mlada napadačica šutirala pored gola. Konačan rezultat utakmice postavila je Christiansen u prvom minutu sudijske nadoknade, igračice BiH su pokušale namjestiti nedozvoljenu poziciju, neko je po svemu sudeći zakasnio, a Danskoj reprezentativki nije bilo teško lobovati Hasanbegović za konačnih 0:4.

Bosna i Hercegovina-Danska 0:4 (0:3)
Stadion: Trening centar NS/FS BiH, Zenica.