Vogošća savladala Slogu

VOGOŠĆA - Rukometaši Vogošće savladali su u okviru priprema za start Premijer lige BiH dobojsku Slogu rezultatom 30:26.

Sloga je dobro otvorila utakmicu vodili su 6:3, a onda im više ništa nije polazilo za rukom. Vogošća je igrala u transu rešetala mrežu golmana Sloge kad god poželi. Napravili su domaći ogromnu seriju 12:2 za vođstvo 15:8. Prednost od sedam golova sačuvali su do poluvremena, kada na desetominutni odmor odlaze sa 18:11.

U nastavku Sloga je zaigrala bolje, napravili su seriju 4:0 za smanjenje rezultata 15:18. Nakon toga igralo se gol za gol, gosti du držali tri gola zaostatka 18:21. A onda Vogošćani sa tri uzastopna gola odlaze na plus šest 24:18. Do kraja su čuvali stečenu zalihu i na kraju slavili 30:26.

Najzaslužniji za trijumf bili su golman Damir Efendić koji je sakupio 11 uspješnih intervencija, te Duško Čelica sa 7 i Elis Memić sa 6 golova. U redovima Sloge Milutin Bogdanović imao je 10 odbrana, a najefikasniji su bili Marko Perović sa 7 i Arsenije Bubić sa 5 golova.

VOGOŠĆA - SLOGA 30:26 (18:11)

Dvorana: "Amel Bečković". Bez publike. Isključenja: Vogošća 16, Sloga 12 minuta. Diskvalifikacija (treće isključenje): Gleb Černov (Sloga) u 37.minutu.

VOGOŠĆA: Čabaravdić (odbrana), Kadrić 2, Hrbat, Đapo 1, Efendić (11 odbrana), Zahirović 3, Čordalija (odbrana, sedmerac), Čelica 7, Halilović, Benić 5, Jelačić 1, Memić 6, Ombaša, Isaković 3, Džemidžić 1, Puris 1. Trener: Edhem Sirćo.

SLOGA: Bogdanović (10 odbrana), Iunin 4, Vladan Đurđević 4, Ristić, Perović 7(4), Mišanović 4, Černov, Stanković, Miloš Maksimović, Dejanović (3 odbrane, sedmerac), Zekić 1, Gavrić, Stojanović, Knežević 1, Bubić 5, Milan Đurđević, Bajović.

Hercegovina : Krivaja
Maglaj : Borac M:TEL
Konjuh : Leotar
Sloboda : Gračanica
Sloga : Čapljina
Goražde 30 : 40 Izviđač