Krupa srušila Želju

Fudbaleri Krupe savladali su Željezničar u osmom kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine rezultatom 1:0. Ovo je bio drugi domaći poraz Željezničara koji je ranije poražen od Mladosti također na Grbavici.

Krupa je do prednosti stigla u 16. minuti susreta. Andrejić je šutirao iz slobodnjaka, Fejzić je loše reagovao i lopta je došla do Makitana kome nije bilo teško postići gol. Plavi su prvi put zaprijetili u 27. minuti susreta kada je Štilić izveo korner, a Šehićev pokušaj odbranio Kolak da bi dvije minute kasnije pokušao i Lendrić, no bio je neprecizan.

Gosti su u prvom poluvremenu bili bolji rival, a u 39. minuti susreta mogli su do drugog pogotka, no udarac Puzigaće iz slobodnjaka je zaustavio Fejzić. Pet minuta kasnije Plavi su mogli do poravnanja rezultata. Blažević je fantastično probio po desnoj strani, ubacio u sredinu za Štilića čiji udarac odlično brani Kolak, pa se na poluvrijeme otišlo pri prednosti gostiju.

Trener Željezničara Amar Osim je na startu drugog dijela umjesto Harisa Hajdarevića na teren poslao Ermina Zeca koji je već u 50. minuti pogodio prečku da bi u sljedećem minutu Andrejićev pokušaj zaustavio Fejzić. Igrala se 53. minuta utakmice kada su domaći imali novu priliku, ali je Mujezinović praktički dodao loptu Kolaku i ostalo je 0:1.

Plavi ponovo prijete u 57. minuti susreta, ali šut Blaževića je otišao pored gola da bi tri minute kasnije pokušali Mujezinović i Štilić, no bez opasnosti po Kolaka. Mujezinović je još jednom pokušao u 61. minuti susreta, ali je lopta ponovo otišla pored gola da bi već u sljedećoj minuti Dujakovićev udarac zaustavio golman domaćeg sastava.

Blažević je u 73. minuti šutirao, ali pored gola. Željezničar je pokušavao doći do preokreta u nastavku susreta, ali nije uspio, te je Krupa slavila veliku pobjedu na Grbavici.

Željezničar Krupa 0:1 (0:1)

Stadion: Grbavica. Sudija: Jelić Frano (Široki Brijeg). Žuti kartoni: Blažević, Štilić, Mujezinović, Šehić (Željezničar), Svraka, Mandić, Simonović, Maksimović (Krupa). Strijelci: 0:1 - Makitan (16).

Željezničar: Fejzić; Blažević, Miletić, Ikić, Šehić; Hajdarević (46. Zec), Sadiković, Alispahić (76. Veselinović), Štilić; Mujezinović, Lendrić (68. Hajrić). Trener: Amar Osim.

Krupa: Kolak; Palić, Karišik, Makitan, Puzigaća; Redžić (84. Modić), Dujaković (68. Svraka), Mandić (84. Maksimović); Golubović (54. Simonović), Andrejić, Nikolić. Trener: Velimir Stojnić.

Mladost 1 : 2 Velež
Radnik 4 : 0 Olimpik
Borac 2 : 0 Tuzla City
Sloboda 2 : 3 Sarajevo
Željezničar 0 : 1 Krupa
Zrinjski 2 : 1 Široki Brijeg