Italija bolja od Bosne i Hercegovine

BiH poražena od Italije

Ženska seniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine izgubila je danas u Zenici od selekcije Italija rezultatom 0:5 u meču devetog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2022. godine U Engleskoj.

Izabranice Samire Hurem dosta su bolje i hrabrije odigrale ovaj susret u odnosu na onaj prethodni protiv Danske, međutim gostujuća reprezentacija sasvim zasluženo nosi tri boda iz Zenice.

Italija je do prednosti stigla u 18. minuti kada je Sabatino proigrala Galu, koja je bila u nedozvoljenoj poziciji, ali to sudije nisu vidjele pa je ona savladala Hasanbegović i dovela svoju ekipu u prednost od 0:1.

Bosna i Hercegovina je uzvratila šest minuta kasnije kada je Velagić sjajno proigrala Damjanović, ali je golmanica Giuliani prva stigla do lopte i spriječila bh. tim da izjednači rezultat. Italija je u 39. minuti postigla drugi pogodak na meču preko Gireli, koja udvostručuje prednost i to je bio konačan rezultat prvog dijela igre.

U nastavku utakmice u 55. minuti Kršo je prema mišljenju sutkinje Domingos napravila prekršaj nad Rossuci i dosudila je Portugalka kazneni udarac za Italiju, a sigurna sa bijele tačke bila je Girelli za 0:3. Pet minuta kasnije dosuđen je još jedan penal, koji objektivno nije ni postojao, a odgovornost je ponovo preuzela Girelli, međutim fantastično je intervenisala E. Hasanbegović.

Ipak, treća sreća za Girelli došla je četiri minute kasnije, nakon što je kazneni udarac skrivila M. Hasanbegović, a kapitenka Italije sigurno šalje loptu u gol. Konačan rezultat ove utakmice postavila je Linari u samom finišu meča.

Uoči početka utakmice minutom ćutanja odana je počast nekadašnjem selektoru ženske reprezentacije Bosne i Hercegovine Dževadu Bekiću koji je preminuo juče.

Bosna i Hercegovina - Italija 0:5 (0:2)
Stadion: Trening centar NS/FS BiH, Zenica.