Posušje
U subotu i nedjelju 26. i 27. septembra na programu su utakmice 8. kola m:tel Prve lige FBiH, derbi kola se igra u Bihaću gdje petoplasirana domaća ekipa Jedinstva, koja je u posljednja tri kola zabilježila dvije pobjede, Slaven, 3:0, Travnik u gostima, 1:0, i remi u Tešnju, 1:1, čeka za dva mjesta bolje plasirani tim kakanjskog Rudara, obje ekipe imaju po 13 bodova.Naravno, očekuje se kvalitetna, tvrda, neizvjesna utakmica koju sudi Sarajlija Deni Ćatibović ..
U Gradačcu se sastaju "komšijske" ekipe što se tiče položaja na tabeli, domaća osmoplasirana Zvijezda i Travnik koji je za mjesto više od domaćeg sastava, imaju po 10 bodova .
Četverolasirano Bratstva iz Gračanice, nakon visokog poraza u Tešnju ne bi trebao u ovom kolu imati problema, u goste stiže Slaven iz Živinica, puleni trenera domaćih Nikole Nikića apsolutni su favoriti .
Još jedan duel komšija na tabeli, domaćeg Goražda, 10 mjesto, 9 bodova, dok je njihov protivnik Radnik iz Hadžića za mjesto niže i sa dva boda manje od Goražda.
U Banovićima se igra zanimljiv susret između Budućnosti, 10 bodova i TOŠK -a koji ima bod više od domaće ekipe.
Derbi začelja se igra u Orašju, gdje istoimena ekipa, 13. mjesto, 6 bodova, prima u goste ekipu Čapljine koja je za mjesto niže od Oraških labudova i ima bod manje.
U nedjeljnim utakmicama se sastaju, u Tešnju, Vis Simm Bau i konjički Igman, domaćini su favoriti, ali i Konjičani se nadaju povoljnom rezultatu, dok se u Gabeli sastaju, največće razočaranje, domaća ekipa GOŠK, koja je " fenjeraš", a slovio je kao najveći kandidat za elitu bh. fudbal i lider i povratnik u prvoligaško društvo, bivši premijerligaš, Posušje.
Subota, 26. septembar u 15:30 sati,
Gradačac : NK Zvijezda - NK Travnik , glavni sudija : Josip Martinović (Čapljina) .
Bihać : NK Jedinstvo - FK Rudar , Deni Ćatibović (Sarajevo) .
Gračanica : NK Bratstvo - NK Slaven , Filip Antić (Orašje) .
Goražde : FK Goražde - FK Radnik , Suad Nurić (Gračanicaj) .
Banovići : FK Budućnost - NK TOŠK , Sanel Silić (Cazin) .
Orašje : HNK Orašje - HNK Čapljina , Haris Halkić (Sanski Most) .
Nedjelja, 27. septembar u 15:30 sati,
Tešanj : NK Vis Simm Bau - FK Igman, Juraj Kovćić (Prud) .
Gabela : NK GOŠK - HŠK Posušje , Elvedin Topouzović (Tuzla) .
GOŠK | 3 : 0 | Rudar |
Travnik | 0 : 2 | Čapljina |
Slaven | 1 : 3 | Radnik |
TOŠK | 3 : 0 | Igman |
Budućnost | 1 : 0 | Posušje |
Bratstvo | 0 : 4 | Vis Simm Bau |
Zvijezda | 4 : 1 | Goražde |
Jedinstvo | 2 : 1 | Orašje |
Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod | |
1 | Posušje | 30 | 18 | 7 | 5 | 61 | |
2 | TOŠK | 30 | 16 | 6 | 8 | 54 | |
3 | Rudar | 30 | 15 | 5 | 10 | 50 | |
4 | Goražde | 30 | 14 | 7 | 9 | 49 | |
5 | Zvijezda | 30 | 14 | 6 | 10 | 48 | |
6 | Bratstvo | 30 | 14 | 6 | 10 | 48 | |
7 | GOŠK | 30 | 12 | 7 | 11 | 43 | |
8 | Jedinstvo | 30 | 13 | 4 | 13 | 43 | |
9 | Radnik | 30 | 11 | 7 | 12 | 40 | |
10 | Budućnost | 30 | 12 | 4 | 14 | 40 | |
11 | Vis Simm Bau | 30 | 11 | 6 | 13 | 39 | |
12 | Travnik | 30 | 10 | 9 | 11 | 39 | |
13 | Igman | 30 | 10 | 7 | 13 | 37 | |
14 | Orašje | 30 | 10 | 6 | 14 | 36 | |
15 | Čapljina | 30 | 10 | 6 | 14 | 36 | |
16 | Slaven | 30 | 1 | 5 | 24 | 8 |