Sloga lako sa Krivajom

DOBOJ – Rukometaši  Sloge su u pripremnoj utakmici savladali ekipu Krivaje rezultatom 38:27. Umjesto da se igra prvenstvena utakmica klubovi zbog odgađanja prvenstva nastavljaju pripreme.

Na samom startu Sloga je povela  4:1. U 14.minutu Krivaja dolazi na minus jedan 8:7. Ali onda Sloga pravi seriju 4:0 i odlazi na plus pet 12:7. U 25.minutu Zavidovićani sa tri izastopna gola prilaze na 14:12. Ipak Sloga je dodala gas i na odmor odlazi sa pet golova viška 18:13.

Drugo poluvrijeme bolje otvaraju gosti i serijom 4:0 u 38.minutu dolaze na gol zaostatka 19:20. Ali onda Peđa Dejanović veže nekoliko odbrana što koristi maestralni Vladan Đurđević koji rešeta mrežu Krivaje. Dobojlije ulaze u veliku seriju 6:0 za vođstvo 26:19 (44.minut). Seriju prekida Haris Bašić i smanjuje rezultat na 26:20. Novom serijom golova u 51.minutu izabranici Marija Kelentrića dolaze do dvocifrene prednosti od deset golova 32:22. Do kraja su prednost i uvećali za konačan trijumf 38:27.

Nezaustavljiv u napadu je bio Vladan Đurđević koji je postigao 11 golova. Pored njega najefikasniji  je bio Dušan Miličević sa 5 golova. U redovima gostiju istakli su se Sedžad Abdurahmanović sa 9 golova, te Haris Bašić sa 6 golova.

SLOGA – KRIVAJA 38:27 (18;13)

Natkriveni stadion sportskih igara. Bez oublike. Sudije: Dejan Berjan (Istočno Sarajevo) i Goran Ilić (Doboj). Sedmerci: Sloga 4(3), Krivaja 7(6). Isključenja: Sloga 14, Krivaja 6 minuta.

SLOGA: Bogdanović (6 odbrana), Kajumov, Vladan Đurđević 11(1), Ristić 1, Černov 3, Stanković 1, Gavrić 3, Perović 4(2), Stojanović 2, Milan Đurđević, Knežević  4, Dejanović (6 odbrana), Zekić 1, Miličević 5, Bubić 3, Mišanović, Bajović (3 odbrane, sedmerac). Trener: Mario Kelentrić.

KRIVAJA: Ali Muhamed Omerović (10 odbrana, sedmerac), Velagić 1, Amitović 1, bašić 6(1), Velić 5(2), Marušić, Ćosić 1, Mehić, Kovačević (2 odbrane), Alić, Salkić, Faljić 3, Jasmin Omerović  1, Čolaković, Abdurahmanović  9(3), Džakmić, Hadžihasić. Trener: Adnan Đerzić.

Igrač utakmice: Vladan Đurđević (Sloga)

Hercegovina : Krivaja
Maglaj : Borac M:TEL
Konjuh : Leotar
Sloboda : Gračanica
Sloga : Čapljina
Goražde : Izviđač