Autogol presudio u Tesliću

Proleter - Omarska 0:1

TESLIĆ – U jednoj vrlo slaboj fudbalskoj predstavi Omarska je znatno teže od očekivanog savladala Proleter sa 0:1. Možda je izgovor slab teren, ali viđena je veoma slaba igra Omarske u prvom poluvremenu.

Prvu priliku je imao Rosić Đorđe u 16.minutu nakon kornera. Šutirao je sa desetak metara, ali je lopta otišla iznad prečke. U 39.minutu takođe nakon kornera domaći su imali dvije stopostotne prilike, ali  je Jokić u oba navrata bravurozno intervenisao. U 44.minutu Rosić Branko je izašao sam pred golmana, ali Ristić mu ulazi u šut i brani.

Ni u drugom poluvremenu nije viđen mnogo bolji fudbal, ali viđena je mnogo uzbuđenja. Prvo su domaći imali tri poluprilike, ali su traljavo šutirali. U 64.minutu Lale je u šesnaestercu udario u glavu Darka Romanić i sudija je pokazao na penal. Ipak, Ristić brani udarac Panića i ostaje 0:0. Samo minut kasnije Rosić Branko je sam pred Ristića,  ali i on slabo šutira sa desetak metara.

Ipak, u završnici je viđena dominacija Omarske, posebno kada su ušli Krecelj, Darko Romanić i Nikola Marmat  koji je unio dosta živosti. Upravo je Marmat u 83.minutu pokušao proigrati Anđića, ali je Jelić nespretno zahvatio loptu i savladao vlastitog golmana.

Do kraja je Omarska rutinski sačuvala prednost i odnijela sva tri boda iako nije pružila sjajnu partiju. Imao je upravo tragičar Jelić u posljednjim trenucima priliku da savlada Jokića ali šutirao je iznad gola.

Omarska se ovom pobjedom probila na drugo mjesto. U sledećem kolu Omarska dočekuje Slogu iz Trna, a Proleter gostuje u Laktaši.

Teslić: Proleter – Omarska 0:1 (0:0)

Teslić, Stadion Proletera. Sudija: Nikola Garić (Doboj). Strelac:Jelić ag ‘83.Žuti kartoni: Lale, Popović, Ristić (Proleter) Romanić B, Romanić D (Omarska)

Proleter: Ristić, Savić (Jović), Stojković, Đulović, Jelić, Lale, Subašić (Ristić), Popović, Đulović, Malackov, Matulović (Cocić). Trener: Ignjić Dalibor.

Omarska: Jokić, Lajić, Romanić B, Ratković M, Anđić, Rosić Đ (Romanić Darko), Grahovac, Vračar (Romanić Dragan), Panić, Rosić B (Marmat), Stojnić (Krecelj). Trener: Vuleta Milenko.

Izvor:fkomarska.com

Čelinac 0 : 0 Dubrave
Sloga (Srbac) 3 : 1 Progres
Borac 4 : 0 Polet 1926
Proleter 0 : 1 Omarska
Sloga (Trn) 1 : 0 OFK Brdo