Sloga bila bolja, osvojen samo bod

DOBOJ – Fudbaleri Sloge i Jedinstva osvojili su po bod odigravši neriješeno 2:2. Sloga je tokom cijelog meča bila bolji prootivnik stvarala šanse, a izvrsno je branio čuvar mreže gostiju Igor Vukadinović. Gosti su sve svoje šanse iskoristili dva puta su vodili u ovom meču.

Sloga je od starta krenula agresivno ka golu Brčaka. Već na samom početku mlađani Obrad Starčević je šutirao preko gola. Zatim u 4.minutu u idealnoj prilici bio je Marsel Mace, ali brani Vukadinović. A onda hladan tuš za domaće igrače, gosti realizuju prvu priliku na meču dolaze u vođstvo 1:0 golom Branislava Šera. Sloga je i nakon toga diktirala ritam, stvorila nekoliko prilika ali bez realizacije. Tako se na odmor odlazi sa rezultatom 0:1.

I u nastavku Dobojlije su imali više od igre. Tekao je 65.minut kada dobar udarac jednog igrača Sloge brani golman Jedinstva. U 71.minutu dosuđen je slobodan udarac za Slogu koji je bio na ivici kaznenog prostora, domaći su tražili jedanaesterac jer po fudbalskim pravilima ako je prekršaj na liniji ona je sastavni dio kaznenog prostora. Slobodan udarac izveo je Perić, ali njegiov šut je izblokiran od strane „živog zida“. A onda dva minuta kasnije izvrstan gol sa nekih 20 –tak metara postiže Želimir Nikolić za poravnanje rezultata 1:1. U 78.minutu Edin Kesić je se oslobodio svog čuvara i iz blizine iskosa pogađa mrežu Divkovića za 1:2. Posljednjih 17 minuta susreta obilovalo je uzbuđenjima i golovima. Da gosti ne odnesu sva tri boda iz Doboja, realno nisu ih ni zaslužili pobrinuo se Marsel Mace u 86.minutu za novo izjednačenje 2:2. Do kraja je Sloga pokušavala da dođe do sva tri boda ali nisu uspjeli.

-Borbena utakmica ekipa Jedinstva je stvarno ostavila srce na terenu . Mi smo izuzetno loše ušli u utakmicu za razliku od dosadašnjih utakmica. Nije bilo ideje vidjelo se  da nam fale dva kreatora igre Đuranović i Lukić koje je bilo teško zamijeniti. Primili smo dva jeftina gola i morali smo se vraćati u utakmicu. Ja ne mogu ništa zamjeriti igračima. Drugo poluvrijeme smo igrali „viktoriju“ bilo je mnogo šansi. Moji momci su zaslužili da pobijede, na osnovu prikazanom. Čestitam i jednim idrugim i Jedinstvu na sjajnom držanju. Mi idemo dalje, nadam se da ćese u toku iduće sedmice vratiti ova dva igrača. Imamo problem u vezi i pitanje je da li ćemo Perića imati od sljedeće sedmice. Nastavljamo sa skupljanjem bodova i idemo u Prnjavor da se nadigravamo. –rekao je Milan Draganocić trener Sloge.

Strateg gostiju Zoran Brković je zadovoljan osvojenim bodom.

-Prava prvenstvena utakmica, možda je remi najrealniji rezultat. Imali smo svoje prilike dva puta smo vodili, šteta što nismo uzeli tri boda. Sloga je jako kvalitetna. Mislim da je mladost ovdje pobijedila i u ekipi Sloge i kod nas. Zadovoljan sam osvojenim bodom. U narednom kolu dočekujemo Rudar iz Prijedora , znamo svi ko su oni i da su pretendenti na ulazak u Premijer ligu. Imamo dosta dobru ekipu, treba nam malo više širine. Kao i na svaku utakmicu idemo na pobjedu. –istakao je Zoran Brković trener Jedinstva.

SLOGA – JEDINSTVO 2:2 (0:1)

Strijelci: 0:1 Šer u 12, 1:1 Nikolić u 73, 1:2 Kesić u 78, 2:2 Mace u 86.minutu. Stadion: „Luke“. Bez gledalaca. Sudija: Aleksandar Jevtić (Prijedor). Pomoćnici: Bojan Eremić i Mladen Stupar (oba iz Prijedora). Delegat: Mile Spasojević (Bijeljina). Kontrolor suđenja: Stevo Perić (Bijeljina). Žuti kartoni: Hadžimujić, Nikolić, Ristić (Sloga), Subotić, Kesić, Đokić, Mitrović (Jedinstvo).

SLOGA: Divković, Janković, Aljetić (od 68.minuta Andrić), Perić, Ristić, Komljenović (od 46. Galijašević), Vasiljević, Nikolić, Hadžimujić (od 46. Martinović), Mace, Starčević (od 68. Stamenković). Trener: Milan Draganović.

JEDINSTVO: Vukadinović, Živanović, Đokić, Subotić, Mitrović, Đurđić, Božić (od 88.minuta Pajić), Šer, Torlaković, Kesić (od 90+2. Aleksić), Ivić. Trener: Zoran Brković.

Igrač utakmice: Igor Vukadinović (Jedinstvo

Sloboda : Sutjeska
Omarska : Željezničar
Famos : Radnik
BSK : Ljubić
Laktaši : Velež
Leotar : Romanija
Drina : Rudar Prijedor