Mladost bolja od Borca

Košarkaški Mladost, Mrkonjić Grad i Borac, Banja Luka

MRKONjIĆ GRAD- Košarkaši Mladsti pobjednili su banjalučki borac u susretu koji se igrao  u sklopu manifestacije ''Da se ne zaboravi''.

Prethodnih godina to je bio Memorijalni košarkaški turnir „Da se ne zaboravi“ , a ove godine je zbog pandemije koronavirusa  odigrana samo utakmica sa borcem.

Oni su u meču punog preokreta dobili banjalučki Borac 72:68.

U domaćem sastavu  Lakić je postigao 17, a kod gostiju sa 14 poena najefikasniji je bio Maraković.

Za najboljeg igrača  proglašen je plejmejker Mladosti Aleksa Stojanović.Ekipi Mladosti pripao je pobjednički pehar,  Borcu nagrada  za osvojeno drugo mjesto.

Inače, Memorijalni košarkaški turnir „Da se na zaboravi“ posvećen je stradanju Srba u trinaest zapadnokrajiških opština koje su u jesen 1995.godine okupirale Oružane snage Hrvatske, HVO i takozvane Armije BiH.

Meč je pokazao da Borac i Mladost imaju dobre timove. Svih četrdeset minuta vođena je  „rovovska“ borba za savaku loptu.

Mladost je bolje otvorila meč, ali su  gosti polovinom prve četvrtine poravnali rezultat na 21:21.

Posted by Slobodan Dakic on Saturday, September 26, 2020

U drugoj četvrtini ista slika na parketu, taj period igre košarkaši Mladosti rješavaju u svoju korist 19:18, za rezultat poluvremena 40:39.

Polovinom treće četvrtine domaći košarkaši dolaze do vođstva od plus sedam poena(51:44). Gosti u završnici četvrtine prave prekret i teći period rješavaju u svoju korist 15:13.

U poslednjih deset minuta meča, igrala se dobra košarka. Ekipe su se smjenjivale u vođstvu , ali su domaći košarkaši nevjerovatnom  željom i borbenošću prelomili meč u svoju korist 72:68.

Trener gostiju Marko Šćekić i pored poraza zadovoljan je igrom svojih košarkaša.

-Utakmica je bila prava takmičarska i na visokom nivovu. Čestitam Mladosti na pobjedi, a da smo i mi pobijedili ne bi bilo nezasluženo. Nama ostaje žal što nismo uspjeli u nekoliko situacija da utakmicu „prelomimo“ u svoju korist. Momcima nemam šta zamjeriti, odigrali su dobro i pokazali veliku borbenost - rekao je Šćekić.

Trener Mladosti Žarko Milaković, nije skrivao zadovoljstvo osvajanjem pobjedničkog pehara.

-Jedna dobra utakmica. Mi smo još u fazi uigravanja, jer smo igrački kadar kompletirali  tek prije desetak dana. Nedostaje nam povrijeđeni kapiten Đorđe Aleksić. Čestitam svojim igračima na dobroj igri i pobjedi. Mislim da smo napravili dobru hemiju, jer je ekipa pokazala veliku borbenost i želju za pobedom nad ekipom kakva je Borac, a  koji u svojim redovima ima pet košarkaša koji su igrali u ABA 1 ligi - kaže Milaković.

I najbolji igrač meča Aleksa Stojanović, zadovoljan je osvajanjem pokazanim.

-Teška i neizvjesna utakmica. Mislim da smo zasluženo pobijedili. Takvi nas mečevi očekuju i u BH šampionatu. Vjerujem u svoj tim i očekuje dobre rezultate - rekao je Stojanović.

U predigri sastali su se predpionirske ekipe Borca i Mladosti, dječaci rođeni 2008/2009.godine. Bolji su bili poletarci Mladosti koji su slavili 27:15.