Bamfort junak Lidsa

Fudblaeri Lids Junajteda došli su do druge vezane pobjede u Premijer ligi. Lids je u trećem kolu savladao Šefild u gostima sa 1-0.

Od starta smo gledali sjajan fudbal. I jedni i drugi su prijetili i imali svoje šanse. Lids je zaprijetio preko Bamforta a uzvratio je Lundstrom. Potom je šansu imao i Dalas ali je Ramsdejl odbranio. Imao je šansu i Baldok ali je na poluvremenu bilo 0-0.

Lids je bolje otvorio nastavak. Prijetili su preko Košte i Dalasa ali je Rmsdejl bio maestralan. U 87. minuti, veliku šansu imao je Bili Šarp ali nije pogodio. Faktički u narednom napadu, stigla je kazna. Harison je uposlio Bamforta a ovaj je pogodio za pobjedu svog tima.

Lids sada ima šest bodova dok Junajted ima nula bodova a nisu još postigli niti jedan gol.