Radnički 1923 i Kabel podelili bodove na ravne časti

Derbi 8. kola Prve lige Srbije između vodećeg Kabela i drugoplasiranog Radničkog 1923 okončan je bez pobednika – 1:1 (1:1).

Sve iole važno na današnjoj utakmici dogodilo se u prvih dvadesetak minuta susreta, kada su i pala oba pogotka.

Domaći su do prednosti došli u 16. minutu, kada se posle udarca iz ugla Nigerijac Nebo najbolje snašao pred golom kragujevačkog prvoligaša i obezbedio novosadskom timu vođstvo.

Radost fudbalera Kabela bila je kratkog veka, pošto je samo minut kasnije Slađan Nikodijević na asistenciju Ognjena Ilića sa šest metara poslao loptu u mrežu Novosađana.

Imali su “crveni” u nastavku susreta priliku da dođu do potpunog preokreta. Nakon duela golmana Kabela Braća i Avrama, sudija Jovanović dosudio je kazneni udarac za kragujevački tim, ali je udarac Marka Mirića sa jedanaest metara zaustavio čuvar mreže novosadskog prvoligaša.

U drugom poluvremenu nije bilo previše izglednih šansi za promenu rezultata. Beležimo jedan dobar pokušaj domaćih fudbalera sa distance, kao i udarac glavom rezerviste Kabela Milana Vidakova u samom finišu utakmice, koji je završio pored gola Kragujevčana.

Kada se uzmu obzir sve okolnosti, fudbaleri Radničkog 1923 mogu biti zadovoljni osvojenim bodom na ovom teškom gostovanju, mada ostaje žal za nerealizovanim jedanaestercem, koji bi im možda doneo i sva tri boda.

Posle ovog kola bodovna razlika između Kabela i Radničkog 1923 ostala je nepromenjena i iznosi dva boda u korist novosadskog tima.

Naredne dve utakmice Kragujevčani će odigrati na svom terenu. Već sledećeg vikenda na “Čika Daču” stiže vranjski Dinamo, a odmah potom i ekipa OFK Žarkova.

KABEL – RADNIČKI 1923 1:1 (1:1)

Stadion: FK Kabel. Gledalaca: /. Sudija: Srđan Jovanović (Beograd). Pomoćnici: Miloš Karadžić, Nikola Borović (takođe iz Beograda)
Strelci: Nebo u 16. minutu za Kabel, a Nikodijević u 17. minutu za Radnički 1923.
Žuti kartoni: Kočović, Mandić, Govedarica, Karać (Kabel), Maksimović (Radnički 1923)

KABEL: Brać, Jeličić (od 46. Pavićević), Petrić, Novaković (od 85. Srbijanac), Vidakov (od 90. Lučić), Kočović, Karać, Kojičić, Nebo (od 85. Gajić), Mandić, Govedarica.

RADNIČKI 1923: Raičević, Rađen, Dukić (od 75. Vićentijević), M. Vidović, Filipović, Kovačević, Ćirović, Ilić (od 63. Varjačić), Avram (od 82. Aleksijević), Mirić, Nikodijević (od 75. Maksimović).