Poklonili bodove domaćinu

MRKONJIĆ GRAD - Fudbaleri mrkonjićke Slobode doživjeli su prvi poraz  u šampionatu Drug lige - grupa „Zapad“. Izgubili su u Žeravici od Jedinstva 2:1 i domaćinima prepustili ponovo lidersku poziciju na tabeli.

Poraz od odlične ekipe Jedinstva navijače Slobode, ali i fudbalere i stručni štab više boli od izgubljena tri boda. Naime, Mrkonjićani su mali bod u džepu, ali na nesreću u poslednjim trenucima meča(91. minut) dali su sami sebi gol i izgubili.

Šef stručnog štaba Slobode Igroru Mirkoviću, teško je pao poraz njegove ekipe i imao je dosta zamjerki na igru tima u prvom poluvremenu.

-Nemamo šta pametovati, jednostavno ušli smo jako loše u utakmicu. Od prvog minuta vidjelo se da nismo u meču , jer smo u 30 sekundi domaćim fudbalerima poklonili šansu. Spasio nas je odličnom intervencijom Filip Ratković. Poslije toga kao da smo se utrkivali ko će napraviti više grešaka u našoj ekipi. Jednu takvu iskoristili su domaći fudbaleri i zasluženo otišli na odmor sa vodstvom od 1:0 (golom Slavena Kovljena). Na poluvremenu smo izvršili trostruku izmjenu (Lazendić, Mirković i Mitrić).To se odmah osjetilo na terenu i moram reći da smo drugo poluvrijeme odigrali odlično i u 71. minutu golom Siniše Đakovića poravnali rezultat. U drugom poluvremenu sve konce igre držali smo u svojim rukama. Bilo mi je zadovoljstvo vidjeti da jedna od najboljih drugoligaških ekipa Jedinstva na  svom terenu zadovoljna neriješenim rezultatom. Međutim, mi smo željeli sva tri boda. I onda u 91. minuti poslije jednog kontranapada domaći sastav je izborio korner ,iz kojeg mi sami sebi dajemo gol(autogol Jankovića). Mislim da je najrealnije bio neriješen rezultat, ali je možda veće htjenje domaće sastava nagrađeno pobjedom. Ja im čestitam i vjerujem da jedno izuzetno loše poluvrijeme neće ostaviti traga na moje igrače i da ćemo se brzo vratiti na pobjednički kolosjek - kaže Mirković.

Polet 1926 : Čelinac
Laktaši : Progres
Omarska : Dubrave
OFK Brdo : Sloga (Srbac)
Sloboda : Borac
Sloga (Trn) : Proleter