Pobjeda Radnika u Goraždu, Jedinstvu derbi u Bihaću

Posušje

Derbi kola je odigran u Bihaću između domaćeg Jedindtva i kakanjskog Rudara. Kako je najavljeno da će to biti tvrda, neizvjesan i kvalitetna utakmica, to se i potvrdilo. Bišćani nastavljaju seriju dobrih igara i rezultat, gol odluke je postigao Dženan Haračić u 87. minuti, za veliko slavlje.

I tešanjski TOŠK se vrača u vrh prvoligaške tabele nakon gostujuće pobjede u Banovićima protiv Budućnosti, Selmir Mahmutović je doveo Tešnjake u rezultatsku prednost od 0:1 u 17. minuti, tri minute kasnije Škrijelj je povećao na 0:2, gol za Banovićane postigao Mustafić u 58. minuti.

Za iznenađenje se pobrinula ekipa hadžićkog Radnika koja je sve iznenadila pobjedom u Goraždu od 1:3,  dvostruki strijelac je bio Memić, a pogađao je  i Buljubašić, dok je za domaće gol postigao, Hrelja.

Utakmicu preokreta u ovom kolu su u Gradačcu odigrali domaća Zvijezda i Travnik. Travničani su već u 3. minuti stekli prednost, 0:1, autogolom Petrovića . U 22. minuti Mazić je izjednačio na 1:1, da bi Torlak pred sam kraj

prvog poluvremena ponovo doveo goste u prednost, 1:2. Rijad Pljevljak je svojim golom u 54. minuti doveo rezultat  u egal, 2:2, tri minute prije kraja susreta Milaković je donio veliku radost za domaće i pobjedu od, 3:2.

Na preostale dvije koje su se igrale u subotu slavile domeće ekipe, Orašje je golovima Prgića, Hodžića i Živkovića pobijedilo Čapljinu, 3:0, dok je Bratstvo rezultatom 2:0 bilo bolje od Slavena.

Na nedjeljnim utakmica u Tešnju i Gabeli, Vis Simm Bau je savladao konjički Igman 2:0 (Žerić, Pandžić), dok su Gabeljani nastavili sa lošim igrama i rezultatima, ovaj put su odigrali na svom stadionu sa Posušjem, 1:1 .

Rezultati,

Banovići: FK Budućnost -  NK TOŠK 1:2 (Mustafić 58'/Mahmutović 17' Škrijelj'  20').

Gabela: NK GOŠK - HŠK Posušje  1:1 (Šarčević 38'/Lučić 7'iz 11m.) .

Gradačac : NK Zvijezda -  NK Travnik 3:2 ( Mazić 22'Pljevljak 54' Milaković 87'/ Petrović 3' AG, Torlak 45' )  .

Orašje : HNK Orašje - HNK Čapljina 3:0 (Prgić 21'Hodžić 50'Živković 69') .

Gračanica : NK Bratstvo - NK Slaven 2:0 (Jaganjac 2'iz 11m.51') .

Goražde : FK Goražde - FK Radnik 1:3 (Hrelja 35' / Memić 17'41'Buljubašić 36'  ) .

Tešanj : NK Vis Simm Bau - FK Igman 2:0 (Žerić 3' iz 11m.Pandžić 35/).

Bihać : NK Jedinstvo - FK Rudar 1:0 (Haračić 87')  .

Lista strijelaca,

7 golova, Maid Jaganjac (NK Bratstvo),

6 - Dženan Haračić (NK Jedinstvo),

5 - Mirnes Salihović (FK Budućnost), Selmir Mahmutović (NK TOŠK),

4 -  Dino Dizdarević (NK TOŠK), Faruk Gačan (FK Rudar), Alden Vladavić (Radnik), Kerim Tatar (FK Goražde),Mirza Kovač (NK Vis Simm Bau),

3 - gola, Kenan Dervišagić (FK Rudar),  Zvonimir Mikić, Eldin Fačić (NK Orašje), Nermin Hodžić (NK Vis Simm Bau), Husein Poturalić (Bratstvo)....

GOŠK 3 : 0 Rudar
Travnik 0 : 2 Čapljina
Slaven 1 : 3 Radnik
TOŠK 3 : 0 Igman
Budućnost 1 : 0 Posušje
Bratstvo 0 : 4 Vis Simm Bau
Zvijezda 4 : 1 Goražde
Jedinstvo 2 : 1 Orašje