RG: Veliki preokreti Rubijova i Cicipasa

Andrej Rubijov plasirao se u drugo kolo Rolan Garosa. On je nakon velikog preokreta izbacio Sema Kverija sa 3-2.

Prva dva seta bila su izjednačena. Oba seta otišla su u taj brejk i oba je Kveri dobio. U trećem setu Kveri je vodio 5-2 i djelovalo je da ide ka pobjedi. Međutim, tad je stao. Rubijov je to iskoristio te je preokretom dobio drugi set sa 7-5. U ranoj fazi četvrtog seta, Rubijov je napravio brejk te je na kraju sa 6-4 dobio set. Rano je i u petom setu došao do brejka, kasnije napravio još jedan te je sa 6-3 dobio peti set.

Veliki preokret napravio je Stefanos Cicipas. Cicipas je sa 3-2 savladao Španca Munara. Prva dva seta Cicipas je odigrao katastrofalno. Munar je to iskoristio te ga je dobio sa 6-4 i 6-2. Međutim, onda je Cicipas proigrao i dobio treći set sa 6-1. Igrao je za nijansu bolje i u četvrtom i u petom setu te je oba dobio sa po 6-4 i teškom mukom prošao dalje.

Dalje su prošli još neki favoriti. Bautista je sa 7-6, 6-2 i 6-1 savladao Gaskea a Šapovalov Simona sa 6-3, 7-5, 5-7 i 6-3. Dalje je prošao i Dimitrov koji je savladao Barerea sa 6-3, 6-2 i 6-2.