Dominancija krunisana pobjedom: Famos izbio na čelo tabele

Fudbaleri Famosa iz Vojkovića savladali su danas u 9. kolu Druge lige Republike Srpske grupa ''Istok'' Ilićku sa 2:0.

Dominirao je Famos kompletnim tokom ovog meča, stvarao šanse pred golom Ilićke, bilo je nekoliko izuzetno zrelih, ali na kraju radovali su se "samo" dva puta. Sa druge strane, Ilićka gotovo da nije ozbiljnije priprijetila golu Marka Terzića, tek u finišu meča jednom, ali nedovoljno da bi se ugrozila pobjeda Famosa.

Motoristi do vodećeg gola stižu u 35. minutu utakmice. Oboren je u kaznenom prostoru Danel Blažić, a sudija Stefan Đukić pokazuje na bijelu tačku. Loptu je uzeo kapiten Srđan Vitković i lako pogodio za 1:0.

Famos je vodstvo uduplao u 84. minutu. Srđan Vitković je ovaj put izveo korner, a Đorđe Ćeha je najviši u skoku za konačnih 2:0.

Ovom pobjedom, Famos će barem na 24 časa preuzeti vodstvo. Imaju bolju gol razliku od Budućnosti iz Pilice koja sutra igra na Sokocu protiv Glasinca, a u slučaju da Sokočani dobiju taj meč Famos, Glasinac i Budućnost će predvoditi drugoligaški karavan sa po 18 bodova. Ilićka je 10. sa 13 osvojenih bodova.

FAMOS - ILIĆKA 2:0 (1:0)