Vlasenica pregazila Bratstvo

Najubjedljiviju pobjedu u devetom kolu drugoligaškog Istoka, 6:0,  ubilježila je Vlasenica, koja je na svom Gradskom stadionu deklasirala Bratstvo iz Bratunca.

Pregazili Bratunčane: FK Vlasenica

Početak susreta nije slutio na ovako ubjedljiv trijumf domaćih. Iako su Vlaseničani poveli već u 9. minutu, pogotkom N. Kovačevića sa bijele tačke, a nakon što je golman gostiju, u pokušaju da spriječi gol, srušio Milovanovića, prvih dvadesetak minuta ekipe su bile ravnopravne.  U 20. minutu odličan pas kapitena domaćih za Došića koji izlazi sam pred Stevanovića i uduplava prednost Vlasenice. Dva minuta kasnije, sudija Ikonić u svlačionicu šalje Predraga Petrovića koji, u prekidu igre zbog ukazivanja pomoći povrijeđenom igraču, pljuje svog saigrača, golmana Bratstva. Ova ružna scena ostavlja trag na gostujuću ekipu, a domaćini u potpunosti preuzimaju terensku inicijativu. U 34. minutu u strijelce se upisuje i Sekulić koji koristi grešku bratunačke odbrane, presjeca loptu i šalje je u mrežu za već nedostižnih 3:0, rezultat sa kojim se odlazi na odmor.

Drugi dio susreta u potpunosti je pripao Vlaseničanima. Iako je strateg Bratstva na gol umjesto Stevanovića stavio Popadića, to nije uspjelo spasiti njihov potpuni debakl.  Napad gostiju je potpuno zatajio. Sredinom poluvremena, u razmaku od dva minuta, najbrži igrač Vlasenice, Milovanović, je dva puta zatresao mrežu Bratstva. U 70. minutu, nakon odličnog pasa Vuksića, koji je ušao u 54. minutu,  vlasenička „jedanaestka“ smješta loptu iza leđa čuvara mreže gostiju, a samo dva minuta kasnije isti tandem biva zaslužan za povećanje prednosti na 5:0. Vuksić sa lijeve strane šalje loptu, štoper iz Bratunca loše reaguje, ona dolazi do Milovanovića  koji prolazi golmana i smješta je u praznu mrežu gostiju. Četiri minuta prije kraja, Došić sa jedanaest metara postavlja konačni rezultat 6:0, nakon što ga u kaznenom prostoru ruši štoper Bratstva, a sudija bez dileme još jednom dosuđuje najstrožu kaznu.

Petom pobjedom u sezoni Vlasenica je zauzela četvrto mjesto na tabeli, dok je Bratstvo na pretposljednjoj poziciji zamijenilo Miliće, koji su trijumfom nad Veležom, nakon četiri poraza,  na svoj konto upisali tri boda.

Blijedo izdanje: FK Bratstvo, Bratunac

Vlasenica – Bratstvo (Bratunac) 6:0 (3:0)

Gradski stadion u Vlasenici

Sudija: Aleksandar Ikonić (Bijeljina)

Strijelci: 1:0 N.Kovačević u 9. (KU), 2:0 Došić u 20, 3:0 Sekulić u 34, 4:0 Milovanović u 70, 5:0 Milovanović u 72, 6:0 Došić u 86. (KU)

Žuti kartoni: Sekulić, Garić, Džinić (Vlasenica), Stevanović, Cibralić, Andrić, Lončarević, Milanović (Bratstvo)

Crveni karton: Predrag Petrović (Bratstvo) u 22.

Vlasenica: D.Kovačević (od 54. Čestić), Garić, Mijatović, Petrović, Šargić, Došić, N.Kovačević (od 61. Džinić), Milovanović, Majstorović (od 67. Rajak), Čelić, Sekulić (od 54. Vuksić)

Bratstvo: Stevanović (od 46. Popadić), Lazić, Cibralić (od 75. Nj. Milanović), Andrić, Petrović, Erkić, Maksimović, Lončarević, Kosanić (od 75. Avdić),  Avramović (od 35. V. Milanović), Tomić (od 54. Nj. Petrović)

Proleter 5 : 0 Romanija
Mladost (Gacko) 2 : 0 Guber
Budućnost 1 : 0 Bratstvo
Velež 2 : 0 Drina HE