Dečić kolo vodi

Fudbaleri Dečića pobijedili su u Tuzima ekipu OFK Titograda 3:0 i nakon osmog kola preuzeli čelnu poziciju na tabeli Telekom Prve crnogorske lige.

Dečić su do četvrte pobjede ove sezone vodili Kristijan Vuljaj u 65. i Iljir Camaj golovima u 84. i 87. minutu.

Povratnik u društvo najboljih iskoristio je poraz lidera do ovog kola, ekipe Podgorice, koja je u Nikšiću izgubila od Sutjeske 3:0.

Do četvrtog trijumfa nikšički tim došao je golovima Vladana Bubanje u 10, Boža Markovića u 27. i Milutina Osmajića u 66. minutu.

Podgorički tim, koji je doživio prvi poraz ove sezone, u 12. minutu nije realizovao jedaanesterac, odnosno šut Šalete Kordića završio je pored gola.

Ubjedljiv je bio i Rudar, koji je u Pljevjima slavio protiv Iskre 4:0.

Pljevaljski do treće pobjede vodili su Vuk Striković u 14, Mljan Vlaisavljević u 45. i Nemanja Kartal u 73. i Berin Tahirović u drugom minutu sudijske nadoknade.

Pobjedu u gostima upisala je Budućnost, koja je u Beranama savladala plavsko Jezero 2:0.

Zvanični šampion do četvrte uzastopne, ukupno pete pobjede ove sezone, došao je golovima Vasilija Terzić u 42. i Draška Božovića u 85. minutu iz jedanaesterca.

Važne bodove osvojila je Zeta, pobjedom u Golubovcima protiv Petrovca 1:0.

Odlučujući pogodak, za treći trijumf Zete, postigao je Goran Milojko u 86. minutu.

Petrovac je bez pobjede i poslije osmog kola, sa samo dva osvojena boda.

Dečić je, nakon osmog kola, prvi na tabeli sa 16 bodova.

Po bod manje osvojili su Podgorica i Budućnost, koja ima i utakmicu manje.

Na četvrtom mjestu je Sutjeska sa 14, dok su po 11 bodova osvojili Zeta i Jezero.

U TPCFL slijedi dvonedjeljna pauza, a u devetom kolu, 17. oktobra, sastaće se: Podgorica – Rudar, OFK Titograd – Sutjeska, Petrovac – Dečić, Budućnost – Zeta i Iskra – Jezero

Izvor:antenam.me