Sloga dva poražena od Drine

DOBOJ – Na otvaranju M.tel prve lige Republike Srpske novi prvoligaš Sloga dva dočekala je prošlogodišnjeg premijerligaša BiH ekipu Drine iz Zvornika. Dobojlije su pretrpjele poraz rezultatom 24:31.

Od samog početka iskusna ekipa Drine diktirala je tempo, vidjelo se neiskustvo i mladost domaće ekipe. U 19.minutu gosti su imali vođstvo 12:4. U samom finišu domaći serijom 3:0 smanjuju zaostatak 8:13. Na odmor se odlazi sa rezultatom 14:8 u korist gostiju.

Za osam minuta igre u drugom poluvremenu od 37. do 45 minuta gosti prave ogromnu seriju 9:0 za veliko vođstvo 27:13. Ipak u posljednjih 15 minuta susreat domaći su zaigrali bolje. U 55.minutu Dobojlije serijom 4:0 dolaze na minus osam 20:28. Do kraja su dodatno ublažili poraz 24:31.

Najefikasniji u redovima Sloge dva bili su Danilo Ristić sa 7 i Igor Savković sa 6 golova. Kod gostiju ubojit je bio Miljan Vukojčić sa 13, te Stefan Mijatović sa 7 golova.

SLOGA 2 – DRINA 24:31 (8:14)

Natkriveni stadion sportskih igara. Igrano bez prisustva publike. Sudije: Dejan Mihajlović i Ognjen Hercegovac (oba iz Brčkog). Delegat: Zvjezdana Nedić (Brčko). Sedmerci: Sloga dva 7(2), Drina 4(3). Isključenja: Sloga dva 4, Drina 12 minuta.

SLOGA 2: Đurđević 1, Petrović 4, Mihajlo Blagojević 1, Marinko Blagojević, Ristić 7(1), Spasojević, Milanović, Gavrić, Savičić, Savković 6(1), Nikola Nakić, Igor Nakić 2, Marković 3, Bajović. Trener: Aleksandar Miličević.

DRINA: Kikić 1, Todorović 1, joković, Markanović, Popović, Vidaković 2, Bašić, Đerić, Čvorović 2, Spasojević 4, Vukojčić 13(3), Petrović 1, Tomić, Mijatović 7. Trener: Aleksandar Golubović.

Višegrad - HED : ORK Borac
Kotor Varoš : Sloga
Mladost : Derventa
Bijeljina : Kozara (G)
Slavija : ORK BL