10.10.2020 Administrator DC

Leo poražen u Trebinju

U 2. kolu Premijer lige BiH KK “Leotar” je izgubio na domaćem parketu od HKK “Široki” iz Širokog Brijega 71:79 (16:24, 20:20, 19:16, 16:19).

Večerašnja utakmica bila je kvalitetna i malo je falilo da hendikepirani domaći sastav pobijedi favorizovane goste. Domaćini su dali sve od sebe, ali nije se dalo.

Domaćin je poveo trojkom B. Đurasovića 3:0, ali gosti brzo prelaze u vođstvo od 3:5, a nakon pet minuta bilo je 5:9. Prvih deset minuta završilo je rezultatom 16:24.

Tokom druge četvrtine u 14. minutu bilo je i deset koševa razlike za goste - 21:31, ali je domaćin napravio seriju 12:2 tako da je u 16. minutu došlo do izjednačenja 33:33. Do kraja ove četvrtine gosti su ponovo zaigrali bolje tako da se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 36:44.

Gosti su u trećoj četvrtinu održavali prednost od pet-šest koševa razlike I u posljednjih deset minuta ušlo se sa rezultatom 55:60.

U posljednjoj četvrtini viđena je prava drama. Agresivnom i borbenom igrom domaćini su polako smanjivali rezultat i koševima Mijovića iz slobodnog bacanja u 33. minutu došli su do izjednačenja od 60:60, a u 35. minutu i do minimalnog vođstva 66:65.

Tada je nastala prava drama u kojoj su se bolje snašli gosti koji su prešli na pressing i na kraju rutinski došli do pobjede 71:79.

Igračima Leotara treba odati priznanje na borbenoj igri iako su igrali oslabljeni bez Šakotića, Aleksića, Plakalovića, Damjanovića I povrijeđenog Ninkovića koji je igrao samo sedam minuta.

U narednom kolu Trebinjci su slobodni, a u 4. kolu domaćini su "Promu" iz Donjeg Vakufa.

Leotar - Široki 71:79 (16:24, 20:20, 19:16, 16:19).

KK „Leotar“: Tupanjanin, Raičević 12, Nikolić, B. Đurasović 15, Mijović 19, Mičeta, N. Đurasović 13, Milošević 2, Milidragović 8, Marić, M. Zubac, Ninković 2. Trener: Miro Vukoje.

HKK „Široki“: Davis 14, Marušić 15, Čović 11, Čolak, J. Zubac, Bošnjak, Buljević 7, Šušak, Drežnjak 6, Damjanović, Mandić 18, Batinić 8. Trener: Damir Vujanović.

Izvor:trebinjelive.info

Sloboda 83 : 78 Kakanj
Bosna Royal 76 : 72 Čapljina
Bratunac 71 : 72 Mladost
Zrinjski 84 : 82 Promo