Prvi bod Budućnosti

Budućnost

Rukometašice Budućnosti igrale su večeras u Podgorici sa francuskim Brestom neriješeno 22:22 (12:12), u utakmici četvrtog kola B grupe Lige šampiona.

Crnogorski prvak osvojio je prvi bod ove sezone i prekinuo seriju od tri poraza.

U prva tri kola izgubio je od Podravke 29:26, CSKA 25:22 i Odenzea 30:21.

Budućnost je protiv favorizovanog francuskog tima bila na korak od pobjede, imala je posljednji napad, ali Andrea Lekić nije uspjela da ga realizuje.

Domaćin je početkom drugog poluvremena stekao prednost od četiri gola, ali je u nastavku dozvolio rivalu da serijom od 4:0 ponovo izjednači.

Najefikasnije u podgoričkom timu bile su Alison Pino i Jovanka Radičević sa po šest, dok je Tatjana Brnović meč završila sa tri gola.

U francuskom timu najbolja je bila Gledis Lasor sa pet, dok je Ana Gros dodala četiri gola.

Budućnost će u petom kolu, 18. oktobra, biti gost Borusije iz Dortmunda.

izvor: antenam.me