U Goraždu u duelu domaće ekipe i Posušja, susret je odlučen već u 10. minuti kada je Kerim Tatar bio precizan iz penala, 1:0, gosti su u drugom dijelu pokušavali doći do izjednačenja, ali bez uspijeha.
U Gradačcu domaća Zvijezda je visoko porazila Čapljinu, 4:0, pa je novi šef struke domaćih, Mato Neretljak imao uspješan debi na klupi domaćih. Već u 8. minuti Mazić je pogodio za vodstvo Zvijezde, tri minute kasnije Rijad Pljevljak je povećao na 2:0. U 42. minuti Marin Samardžić je povećao prednost, 3:0, a Božić je u 78. postavio konačnih, 4:0.
U Orašju i Banovićima minimalne pobjede Orašja i Budućnosti, mada su Konjičani u Orašju prvi stekli prednost, 0:1, Kašić, 23. minuta. U nastavku, Oraški labudovi su golovima Mikića i Dedića došli do veoma važna tri boda.
U Banovićima Budućnost je ugostila ekipu Travnika, ovaj susret je riješen u dubokoj nadoknadi izgubljenog vremena u 98. minuti, iz penala Trumić je bio precizan za 1:0.
Na nedjeljne tri utakmice, tešanjski TOŠK je na domaćem terenu visoko porazio ekipu Slavena, 4:0, i novi je lider na tabeli, trostruki strijelac je bio Selmir Mahmutović, te Čubara, u Gabeli tek druga ovosezonska pobjeda GOŠK-a protiv ekipe Vis Simm Bau, 1:0, Šarčević.
U derbiju kola u Gračanici kakanjski Rudar je savladao domaće Bratstvo, 2:1, dvostruki strijelac za Kakanjce je bio Adnan Hrelja, uz dvije asistencije Belmina Kobilice.
Rezultati,
Tešanj: NK TOŠK - NK Slaven 4:0 (Čubara 7' Mahmutović 21' 61' 63' ).
Gabela: NK GOŠK - NK Vis Simm Bau 1:0 ( Šarčević 76'/) .
Gračanica : NK Bratstvo - FK Rudar 1:2 (Adilović 90'/Hrelja 53' 56') .
Bihać : NK Jedinstvo - FK Radnik 1:0 (Fajić 85').
Banovići : FK Banovići - NK Travnik 1:0 (Trumić 90+8' iz 11m.) .
Orašje : NK Orašje - FK Igman 2:1 (Mikić 26'Dedić 52' /Kašić 23' ) .
Goražde : FK Goražde - HŠK Posušje 1:0 (Tatar 10' iz 11 m.).
Gradačac : NK Zvijezda - HNK Čapljina 4:0 (Mazić 8' Pljevljak 11' Samardžić 42' Božić 78') .
Lista strijelaca,
8 golova, Selmir Mahmutović (NK TOŠK),
7 - Maid Jaganjac (NK Bratstvo),
6 - Dženan Haračić (NK Jedinstvo), Dino Dizdarević (NK TOŠK),
5 - Mirnes Salihović (FK Budućnost), Kerim Tatar (FK Goražde),
4 - Faruk Gačan (FK Rudar), Alden Vladavić (Radnik), Mirza Kovač (NK Vis Simm Bau), Kenan Dervišagić (FK Rudar),
GOŠK | 3 : 0 | Rudar |
Travnik | 0 : 2 | Čapljina |
Slaven | 1 : 3 | Radnik |
TOŠK | 3 : 0 | Igman |
Budućnost | 1 : 0 | Posušje |
Bratstvo | 0 : 4 | Vis Simm Bau |
Zvijezda | 4 : 1 | Goražde |
Jedinstvo | 2 : 1 | Orašje |
Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod | |
1 | Posušje | 30 | 18 | 7 | 5 | 61 | |
2 | TOŠK | 30 | 16 | 6 | 8 | 54 | |
3 | Rudar | 30 | 15 | 5 | 10 | 50 | |
4 | Goražde | 30 | 14 | 7 | 9 | 49 | |
5 | Zvijezda | 30 | 14 | 6 | 10 | 48 | |
6 | Bratstvo | 30 | 14 | 6 | 10 | 48 | |
7 | GOŠK | 30 | 12 | 7 | 11 | 43 | |
8 | Jedinstvo | 30 | 13 | 4 | 13 | 43 | |
9 | Radnik | 30 | 11 | 7 | 12 | 40 | |
10 | Budućnost | 30 | 12 | 4 | 14 | 40 | |
11 | Vis Simm Bau | 30 | 11 | 6 | 13 | 39 | |
12 | Travnik | 30 | 10 | 9 | 11 | 39 | |
13 | Igman | 30 | 10 | 7 | 13 | 37 | |
14 | Orašje | 30 | 10 | 6 | 14 | 36 | |
15 | Čapljina | 30 | 10 | 6 | 14 | 36 | |
16 | Slaven | 30 | 1 | 5 | 24 | 8 |