Torpedo u odličnoj formi, bez golova u Podgradcima I Turjaku

Proteklog vikenda odigrani su svi susreti 10. kola Područne lige Gradiška. Najviše pogodaka viđeno je u Mašićima, dok su susreti u Gornjim Po dgradcima I Turjaku završeni bez golova.

Iako nije bilo golova, Sloga DIPO i 13 Skojevki odigrali su dobar susret sa po nekoliko šansi na obje strane, ali ipak na kraju mreže su mirovale.

Bez golova završen je I meč u Turjaku gdje su snage odmjerili Kozara i Potkozarje, dok pobjednika nije bilo ni u Kukuljama I Donjim Podgradcima. Borac iz Šibovske dva puta je vodio u Kukuljama, ali ipak u posljednjim trenucima susreta bod domaćinu obezbijedio je kapiten Miroslav Brkić iz kaznenog udarca. Prethodno dva gola za goste postigao je najbolji strijelac tima Jasminko Kovač, dok je za Kukuljčane pogodio Vojislav Koščica.

Sloboda je u Donjim Podgradcima povela preko iskusnog Predraga Pralice u 45. minuti. Inače ovo je Pralici 11 golove sezone I tako se na vrhu liste strijelaca PFL Gradiška izjednačio sa vodećim Bojanom Radićem iz 13 Skojevki I Dejanom Kojićem iz Torpeda. Bod gostima iz Elezagića donio je rezervista Goran Vranješ u 55. minuti susreta.

Izabranici Bojana Vujića u posljednjih šest susreta ostvarili su pet pobjeda I samo jedan remi. Novi trijumf upisali su na gostovanju kod Obradovca. Minut prije odlaska na odmor Torpedo je u vođstvo doveo napadač Dejan Kojić iskoristivši kazneni udarac.

Kako su završili prvo poluvrijeme fudbaleri Torpeda tako su otvorili i drugo. Nakon pause samo tri minuta bila su dovoljna Vladimiru Savkoviću da duplira prednost. Do kraja susreta domaći su uspjeli smanjiti na 1:2 preko kapitena Borislava Božića koji je pogodio s bijele tačke u 74. minuti, međutim rezultat se do kraja nije mijenjao.

Od gotovog umalo veresija

Sjajnu fudbalsku predstavu pružili su Borac I Biseri u derbiju donjeg dijela tabele. Iako se ovi timovi nalaze na dvije posljednje pozicije, na trenutak se činilo ipak da je ovo borba za neko od vodećih mjesta. Nakon ujednačene igre s obje strane domaći finiš prvog dijela završavaju sa dva gola u mreži Bisera. U 40. Stefan Grmaš postiže svoj prvi gol na utakmici, a samo tri minuta kasnije penal je iskoristio iskusni Vladimir Stijaković.

Otvoreniju igru crno-bijelih u nastavku Borac koristi u 63. Minuti kada svoj drugi gol postiže Grmuš za 3:0. Činilo se da će domaći lako doći do prve pobjede nakon 05. Septembra I gostovanja Slobodi, međutim vezni fudbaler Bisera Goran Majdanac u razmaku od 67. do 77. minute postiže het - trik I vraća stvari na  početak. Ipak deset minuta prije posljednjeg sudijskog zvižduka grešku gostiju koristi Miroslav Ženati I pogađa za veliko slavlje Mašićana od 4:3.

Drugu uzastopnu pobjedu ostvario je Omladinac. Tim iz Brestovčine je golovima Daria Glišića I Gorana Sladojevića savladao Lamince kojima je ovo četvrti poraz u nizu.

U premijernom susretu 10. kola koji je odigran pod svjetlima reflektora Kalemi su kao gosti bili bolji od Župe (2:3). Strijelci za domaće bili su Nikša Gligić I Dejan Smiljanić, dok su za goste pogađali Stefan Gajić (2) I Mladen Čegar.

Biseri 2 : 0 Kozara
13 Skojevki 1 : 1 Torpedo
Polet 2 : 2 Borac (Šibovska)
Omladinac 1 : 0 Kalemi
Laminci 1 : 1 Potkozarje
Sloboda 3 : 1 Župa
Sloga DIPO 0 : 1 Mladi Krajišnik
Borac (Mašići) 1 : 3 Obradovac