Radnikov van Basten srušio Borac

U srpskom derbiju 11. kola Premijer lige BiH sinoć na Gradskom stadionu u Bijeljini Radnik je pobedio banjalučki Borac minimalnim rezultatom 1:0 i odlepio se sa začelja tabele, dok su Banjalučani propustili priliku da se domognu čelne pozicije i na njoj prenoće. Ovo je tek drugi prvenstveni trijumf Sembereaca u sezoni.

Početak utakmice pripao je Borcu koji je bio nešto angažovaniji, ali jednostavno gpstujući fudbaleri nisu uspeli da materijalizuju terensku inicijativu. U 27. minutu Banjalučani se nisu najbolje snašli posle izvođenja slobodnog udarca, a u 33. se zatresla prečka kada je s desne srane centrirao Goran Zakarić, glavom šutirao Bojan Marković, a Stefan Janjić je na gol liniji, uz pomoć prečke sačuvao svoju mrežu. U finišu prvog dela pokušao je Zakarić iz slobodnjaka sa dvadesetak metara, ali je bio neprecizan, lopta je visoko preko gola otišla u gol aut. Bilo je to sve vredno pomena u prvih 45 minuta.

I u nastavku susreta viđena je ista slika na terenu. Borac je diktirao tempo, ali je Radik bio opasniji. Prvu kakvu takvu priliku za Radnik imao je Milan Vušurović u 65. minutu kada je šutirao sa 25 metara, ali je Bojan Pavlović sigurno intervenisao. Minut kasnije Radnik je poveo, debitant u dresu bijeljinskog kluba Vušurović je snažno šutirao iskosa sa desne strane i “probio” golmana Pavlovića – 1:0.

Igrao se 71. minut kada je Faruk Gogić zapretio Banjalučanima, bio je neprecizan sa dvadesetak metara. Posle gola fudbaleri Borca pokušali su još agresivnijom igrom da stignu do izjednačenja, dok su Bijeljinci pretili iz kontranapada i tražili drugi pogodak da završe utakmicu. Do kraja utakmice Borac nije uspeo u svojim namerama da izbegne poraz, dok je Radnik mudrom igrom sačuvao minimalnu prednost osvojivši tri velika boda u borbi za opstanak u premijerligaškom takmičenju.

Radnik – Borac 1:0 (0:0)

Gradski stadion u Bijeljini. Bez gledalaca. Sudija: Irfan Peljto (Sarajevo) . Strelac: Vušurović u 66. minutu. Žuti karton: Koraksić, Mekić (Radnik), Dujaković (Borac).

RADNIK: Kozić , Vušurović  (od 88. Zukić ), Novaković , Sušić, Mekić (od 90+4. Motika ), Popara , Gogić , Šarić  (od 79. Lazić ), Huseinbašić  (od 79. Vasić ), Koraksić  (od 88. Nikić ), Janjić .

BORAC: Pavlović , Jovanović , Marković  (od 46. Kajkut ), Ziljkić , Ćosić  (od 80. Subić ), Kalesić  (od 46. Crnov ), Dujaković  (od 88. Borovčanin ), Vojnović  (od 69. Georgiev ), Brtan , Milojević , Zakarić .

Igrač utakmice: Milan Vušurović (Radnik).

Krupa 0 : 1 Mladost
Sarajevo 2 : 0 Široki Brijeg
Tuzla City 0 : 4 Zrinjski
Olimpik 0 : 3 Željezničar
Velež 3 : 0 Sloboda