Rudar počeo da odmiče

FK Tekstilac

Prijedorski Rudar je u 11. kolu Prve lige Republike Srpske slavio sigurnu pobjedu u Janji protiv fenjeraša Podrinja sa 4:1. Već u 5. minutu bilo je 2:0, a pogađali su Zekanović i Stjepanović. Došlo je golom u 23. minutu vratio nadu domaćinu i tako se otišlo u odmor, ali je, baš kao i u prvom poluvremenu, poslije samo dvije minute igre Predrag Zekanović pogodio za 3:1, da bi konačnih 4:1 postavio Danilo Marmat.

Derbi su igrali na trebinjskim Policama domaći Leotar i Zvijezda 09, a gosti su golom Stjepanovića poslije jedne gužve u 37. minutu stigli do pobjede od 1:0, te su tako nastavili sa odličnim igrama, dok se Leotar polako udaljava od Rudara sa kojima je do prošlog kola naizmjenično držao lidersku poziciju.

U Zvorniku je viđena tvrda utakmica Drine i Slavije. Na kraju, golom Amera Drljevića slavija je stigla do boda u 90. minutu utakmice, dok je vodstvo Zvorničanima jako lijepim golom donio Novica Marković.
Odličnu utakmicu odigrali su fudbaleri Željezničara u Brčkom i stigli do pobjede 3:1.

Do trijumfa ih je vodio Teodorović sa dva gola, a mogle su stvari da budu i potpuno drugačije jer su Šer i Macanović sredinom drugog poluvremena bili u odličnim šansama pri rezultatu 1:1, ali nisu uspjeli da stignu do pogotka, te su to Banjalučani kaznili. Kod druge situacije, domaći su tražili penal, ali sudijska pištaljka je ostala nijema.

Slabu utakmicu odigrali su u Gradišci, pred TV kamerama, Kozara i dobojska Sloba, bilo je 0:0, a naerješeno je bilo i u duelu Tekstilca i Alfa Modriče (1:1).

Rezultati, 11. kolo:
Drina (Z) - Slavija 1:1 (Marković 57- Drljević 90)
Tekstilac - Alfa Modriča1:1 (Đekić 57- Janković 45+2)
Leotar - Zvijezda 09 0:1 (Stjepanović 37)
Borac (KD) - Sutjeska 1:0 (Topić 86)
Jedinstvo (BČ) - Željezničar Sport Tim 1:3 (Đurđić 26- Teodorović 19, 76, Đurđić 90 (ag)
Ljubić - Sloboda (NG) 0:2 ( Živanić 17, Galin 55(p))
Podrinje - Rudar 1:4 (Došlo 23- Zekanović 2,47, Stjepanović 5, Marmat 62)
Kozara - Sloga (D) 0:0

Slavija 2 : 3 Leotar
Tekstilac 3 : 0 Borac
Drina 5 : 1 Jedinstvo
Modriča 2 : 3 Ljubić
Zvijezda 09 4 : 0 Podrinje