Famos ponovo najuspješniji na prvenstvu Bosne i Hercegovine

Igor Bjelica zlatni

Sa četiri osvojena pehara za najuspiješnije ekipe Famos je ubjedljivo osvojio titulu najuspiješnije ekipe prvenstva BiH koje je juče održano u Istočnom Sarajevu u odličnoj  organizaciji džudo klubova Randori i Sparte.

Takmičenje  je počelo borbama u kadetskoj konkurenciji takmičari do osamnaest godina gdje su džudisti Famosa furiozno osvojili prvo mjesto ispred džudo klubova Randorija i sarajevske Bosne .

Kadetkinje Famosa takođe osvajaju titulu najbolje ekipe ispred džudo klubova Une iz  Bihaća i mostarske Borse.

Zlatne medalje u konkurenciji kadeta osvojili su Boris Ristović u kategoriji do 73 kg I Igor Bjelica u kategoriji do 90 kg.

Bronzane medalje osvojili su : -55kg Andrej Milić,-60 kg Aleksandar Vuković,-66 kg Marko Ždrale I -81 kg Branko Došlo.

U konkurenciji kadetkinja zlatnu medalju osvojila je -52kg Anđela Veselinović.

Srebrne medalje osvojile su: -70 kg Lana Lubura I +70 kg Andrea Simović

Bronzane medalje osvojile su :-63 kg Tamara Lubura,-70 kg Lana Bjelica i +70kg Sanja Škrba.

Mlađi pioniri Famosa zauzeli su drugo mjesto u ukupnom plasmanu.

Srebrne medalje osvojili su : -42 kg Saša Šehovac I -55 kg Dušan Vujičić,dok su bronzane medalje osvojili:

-30 kg Marko Drakul I +60 kg Nikola Lubura. Uz ovu kategoriju vrijedi napomenuti da su samo dvojica pionira Famosa radili sa svojim godištem a svi ostali sa godinu starijim od sebe.

Mlađa pionirka Lana Petrović osvojila je bronzanu medalju.

U konkurenciji seniora do 23 godine Famos je izveo kadete koji su pokazali da će već iduće godine voditi glavnu rijeć i u seniorskoj konkurenciji.

Petnaestogodišnji Aleksandar Vuković osvojio je odlično drugo mjesto I srebrnu medalju dok je sedamnaestogodišnji Marko Ždrale osvojio bronzanu medalju.

Kadetkinje Famosa sa znatno starijim kolegicama ravnopravno su se borile i u seniorskoj konkurenciji gdje su uspijele da se plasiraju među tri najbolje ekipe.

Srebrnu medalju osvojila je Mila Petrović u kategoriji do 52 kg. dok je njena klubska drugarica  Anđela Veselinović u istoj kategoriji osvojila bronzanu medalju.

Bronzom su se okitile i Tamara Lubura -63 kg,Lana Bjelica -70 kg ,Lana Lubura -70 kg i Andrea Simović +70 kg.