Mostarci kući pjevajući

Sloboda, Mrkonjić Grad - Zrinjski, Mostar

MRKONjIĆ GRAD - Košarkaši Mladosti poraženi su u Mrkonjić Gradu od Zrinjskog 82:77, u trećem kolu bh šampionata. Pobjeda gostiju je zaslužena, jer su tokom cijelog meča  imali prednost. Domaći košarkaši loše su ušli u meč, pa su gosti prvu i drugu četvrtinu riješili u svoju korist 29:21, odnosno 14:13 i na odmor otišli sa  devet poena viška (43:34).

U drugom poluvremenu znatno bolja igra košarkaša Mladosti, ali nedovoljno da preokrenu utakmicu u svoju korist.

Prvo ime utakmice je Ervin Karabele sa 26 poena, za kojega domaći košarkaši nisu imali rješenje. U  domaćem sastavu najefikasniji bio Pavle Lobarev sa 19 poena. Igor Josipović postigao je poen manje.

Treneru Mladosti Žaraku Milakoviću, poraz je po teško, a imao je dosta primjedbi na igru svoje ekipe, u prvom poluvremenu.

-Mislim da je ulazak u i pristup utakmici bio jako loš. Dopustili smo Zrinjskom da nam u prvoj četvrtini da 29 poena. Naravno to je poljuljalo samopouzdanje. Uspijevali smo da se u nekoliko navrata rezultatski vratimo u utakmicu. Ispostavilo se na kraju da nam je  nedostajao jedna dobra odbrana da dođemo u završnicu,  a gdje bi mogli da se nadamo pobedi. Rezime je da nas je mnogo poena u prvoj četvrtini i loša kontrola skoka koštala poraza - kaže Milaković.

Na drugoj strani strateg Zrinjskog Neven Nikolić, zadovoljan je igrom i pobjedom svoje ekipe, na teškom gostovanju u Mrkonjić Gradu.

-Čestitam svojim igračima na zasluženom slavlju. Na jednoj dobro i muški odigranoj utakmici. Znali smo daće biti teško, jer je Mladost domaćinska ekipa i teško gubi utakmice na svom parketu. Pokazali smo hrabrost i ako je ovo mlada ekipa. Dobro smo se pripremili za meč i zasluženo došli do bodova - kaže trener Zrinjskog Neven Nikolić.

Spars 94 : 78 Sloboda
Široki 86 : 75 Borac
Promo 76 : 58 Čelik
Mladost 77 : 82 Zrinjski
Čapljina 96 : 79 Bratunac
Kakanj 91 : 85 Bosna Royal