XS
SM
MD
LG

Orlovima grdski derbi

Odigrano je 3. kolo Prvenstva BiH za košarkašice, Konjic je kao gost svladao ekipu Rudar Sport, 68:65,  Amra Begić je postigla 27 poena, uz 11 skokova, Berina Mustafica je dala 16 poena, u poraženoj ekipi Tina Tanasilović je postigla 24 poena, 11 Jelena Radovanović.

Aktuelni prvak RMU Banovići je na svom parketu savladala Plej Of, 86:66, Dženita Ikanović je dala 21 poen,

Milica Zeljković 14, Carna Prokić 12 i Maida Lacić 11, kod Plej Ofa Azra Nikšić je dala 18, Amra Bajrović 12, te Berina Tekač i Azra Alispahić po 10.

Lider  na tabeli Orlovi su u gradskom derbiju bile uspješnije od Mladog Krajišnika, 97:55, Darija Babić je kod pobjedničke ekipe dala 18, Vladinka Erak 17, Dragana Domuzin 15, kod poražene Milica Simić 19,Jelena Kovačević i Milena Rađenović su dale po 11 poena .

U zeničkom gradskom derbiju, Čelik Subor je pobjedio Džamper, 72:53, Ajla Selimović je dala 23 poena, uz 12 skokova,

Nedžla Kovačević je dala 15 poena, uz isto toliko skokva za pobjedu Čelika, za poražene, Amna Kahrić i Amila Kahriman se dale po 24 poena.

Na Istočnoj Ilidži domaći Igman je visoko poražen od trebinjske ekipe Leotar 03, 71:112, za domaće, Šejla Sofović je dala 20, Mirjana Šehovac i Anđela Lalović su dale po 16 poena, kod pobjedničke ekipe, Marijana Kešeljević je dala 22 poena, Jovana Milaković, 20, uz 12 skokova, Anica Skrvan 20.

U Brčkom, domaća ekipa Brčanka je poražena od tuzlanske ekipe Jedinstvo Dženeks, 63:74, za domaće, Mirela Halilović je dala 20 poena, uz 12 skokova, Ajla Mihmić, 11 i Ivana Burazin 10 poena, kod Tuzlanki, Chanel Griffin je dala 32, Shenia Mosleu, 22 i Elma Feukić, 12 poena, uz 9 skokova.

Rezultati:

Brčko : ŽKK Brčanka - ŽKK Jedinstvo Dženex  63:74 ( 10:22, 17:20, 22:18, 24:14 ),

Ugljevik :  ŽKK Rudar Sport - ŽKK Konjic  65:68 ( 17:18 , 10:16 , 10:16: , 17:22 ),

Ilidža :  ŽKK Igman - ŽKK Leotar 03  71:112 ( 21:34  , 20:22 , 15:24 , 15:32 ),

Zenica :  ŽKK Čelik Subor - KK Jumper 72:53 ( 13:14 , 32:11 , 17:11 , 10:17 ),

Banja Luka : ŽKK Orlovi -  ŽKK Mladi Krajišnik 97:55 ( 34:17 , 25:10 , 17:17 , 21:11 ),

Banovići : ŽKK RMU Banovići - ŽKK Plej Of 86:66  ( 19:16 , 29:13 , 20:21 , 18:16 ),

slobodna ekipa, ŽOK Feniks.


Brčanka : Play Off Ultra
Čelik : Rudar Sport
Orlovi : Feniks
Igman : RMU Banovići
Mladi Krajišnik : Konjic
Džamper : Jedinstvo Dženeks
Tabela
Poz Tim UT PB PR BOD
1 Feniks 7 7 0 14
2 Leotar 03 8 5 3 13
3 Orlovi 6 6 0 12
4 Jedinstvo Dženeks 8 4 4 12
5 Mladi Krajišnik 7 4 3 11
6 Čelik 7 4 3 11
7 Play Off Ultra 6 4 2 10
8 RMU Banovići 5 4 1 9
9 Džamper 8 1 7 9
10 Konjic 8 1 7 9
11 Brčanka 6 2 4 8
12 Igman 7 1 6 8
13 Rudar Sport 5 1 4 6