Klis nnapravio reprizu

Klis, Buturović Polje

U Nevesinju u okviru osmine finala Kupa Bosne i Hercegovine sastali su se drugoligaša, domaći Velež, član Druge lige RS - a grupa "Istok" i FK Klis Buturović polje, član Druge lige FBiH, grupa "Jug" koji je prije dvije sezone svojim rezultatima u Kupu BiH zadivio fudbalski svijet, plasiravši se među osam najboljih ekipa u najmasovnijem takmičenju u BiH.

Mada su na ovoj utakmici popularni Klišani nastupili bez nekoliko standardnih prvotimaca, dobro su otvorili ovu utakmicu, imali na početku susreta dvije velike prilike. U 16. minuti dobra igra gostiju je urodila plodom kada je sjajni lijevi bočni Kenan Hebibović asistirao najboljem strijelcu na drugoligaškom "Jugu " u poslijratnom periodu, Amelu Bajriću koji je doveo Klis u prednost, 0:1.

I u nastavku igre ista slika na terenu, gosti su imali prilike, ali tek u 86. minuti na asistenciju Aldina Husrepa, Mirza Pirija je povećao prednost na 0:2, što je i konačni ishod ove utakmice.

Na ovaj način puleni trenera Klisa, Nedima Kudre su ponovo ušli među osam veličanstvenih, plasman u četvrt finale Kupa Bosne i Hercegovine .

Nakon utakmice šef stručnog štaba FK Klisa je rekao :

''Osjećaj je nevjerovatan, vjerovao sam  da ćemo biti najbolji  kada nam je najteže, ovu pobjedu posvećujemo Samiru Biteviji, Arminu Ceri i Elvedinu Šehiću koji nisu nastupili iz zdravstvenih razloga i naravno svim ljudima koje vole FK Klis. Sve čestitke FK Veležu Nevesinje na korektnosti i gostoprimstvu " , kazao je šef struke Klisa, Nedim Kudra .

FK Velež Nevesinje - Klis Buturović Polje 0:2 (0:1)

Nevesinje, Gradski stadion, glavni sudija : Dražen Marić (Bjeljina). Strijelci : 0:1 - Bajrić (16), 0:2 - Pirija (86) . Žuti kartoni : Prodanović, Sikimić, Grujičić (Velež), Vila, Pirija (Klis), crveni karton : Vučetić(Velež) . Igrač Utakmice Amel Bajrić (Klis).

Velež : Zurovac, Pantić , Kovačević , Vučetić , Petković , Šiljegović (od 90. Mrkajić ), Prodanović , Sikimić (od 83.Radojičić ), Drašković , Šarenac  Grujičić . Trener : Mijat Mišeljić .

Klis : Padalović , Husrep , Ćosić , K. Hebibović ,  Šabanović  (od 65. Jahić ), Makan , Mušinović , Kudra  (od 70. Graho  ), Šimunović  (od 73. H. Hebibović  ), Bajrić  (od 60. Pirija 8), Vila (od 85. Mujak ) . Trener : Nedim Kudra .