NFL: Arizona nakon drame i produžetka nanijela prvi poraz Sijetlu

Fudbaleri Arizone nanijeli su u sedmom kolu prvi poraz ekipi Sijetla. Arizona je nakon produžetka slavila sa 37-34.

Prvo poluvrijeme gosti su odradili odlično. Zahvaljujući Loketu, koji je postigao dva tačdauna, te Majersu koji je donosio po dodatni poen a dva puta i pogađao za tri poena, Sijetl je na odmor otišao sa vodstvom 27-17.U trećem periodu, Marej postiže tačdaun a dodatni poen domaćima donosi Gonzales.Nakon što je Loket postigao treći tačdaun na meču a Majers donio dodatni poen, djelovalo je da gosti idu ka pobjedi.

Ali Arizona nije odustala. Tačdaunom Kirka i poenom Gonzalesa, prišli su na -3. Sijetl nije htio koristiti napad do kraja iz straha od intersepšena ali ih je to koštalo. U zadnjoj sekundi, Gonzales pogađa za tri poena i odvodi meč u produžetak.

Imao je Gonzales šansu da donese sa tri poena pobjedu svom timu ali je promašio. Međutim, Simons na minut do kraja radi intersepšen i donosi napad Arizoni. Na 15 sekundi do kraja produžetka, Gonzales pogađa za tri poena i donosi pobjedu svom timu.

Sijetl je na skoru 5-1 a Arizona na skoru 5-2.