Posušje
Kao po običaju u m.tel Prvoj ligi FBiH i nakon rezultata 12. kolo ponovo je došlo do promjene liderske pozicije, bivši premijerligaš Posušje je u velikom derbiju u Bihaću golovima Nenadića i Glavine savladalo domaće Jedinstvo i preuzeo lidersku poziciju.
U posljednja četiri odigrana kola ovo je četvrta promjena na liderskoj poziciji, poslije 9. kola Vis Simm Bau je bio lider, nakon 10. kola Jedinstvo Bihać, 11. Rudar Kakanj .
U drugom velikom derbiju u Tešnju nije bilo pobjednika između domaćeg TOŠK - a i već bivšeg lidera na prvoligaškoj tabeli, Rudara, 1:1, a, u Gabeli bivši igrač GOŠK -a, Vernes Islamagić je u 85. minuti svojim golom donio tri vrijedna boda ekipi Goražda.
Domaće pobjede su zabilježile ekipe Bratstva protiv hadžićkog Radnika, 3:0, Budućnosti, protiv Čapljine, 4:1, mada su Čapljinci prvi stekli rezultatsku prednost, Zvijezde, naspram konjičkog Igmana, 2:1, mada su i na ovom susretu Konjičani golom Zebe poveli, 0:1.
I debitanti u ligi ekipa Vis Simm Bau je slavila u Orašju, 0:4, dok su u Živinicama domaći Slaven i Travnik, odigrali miroljubivo, 2:2.
Rezultati,
Živinice: NK Slaven - NK Travnik 2:2 (Šemić 23'Islamović 67'/Sazić 8'Siladžija 45+1').
Gabela: NK GOŠK : FK Goražde 0:1(Islamagić 85') .
Gračanica : NK Bratstvo - FK Radnik 3:0 (Jaganjac 25' 45'Poturalić 37') .
Gradačac : NK Zvijezda - FK Igman 2:1 (Kosta Bajić 45'Novica Petrović 71'/Zeba 30').
Tešanj : NK TOŠK - FK Rudar 1:1 (Delić 41'/Jusić 60') .
Bihać : NK Jedinstvo - HŠK Posušje 0:2 (/Nenadić 1'Glavina 88' ) .
Orašje : HNK Orašje - NK Vis Simm Bau 0:4 (/Hadžić 5'27'Kovač 53'Berbić 88').
Banovići : FK Budućnost - HNK Ćapljina 4:1 (Salihović 45'58'Berbić 60'Pirić 75'/ Albijanić39') .
Lista strijelaca,
11 golova, Maid Jaganjac (NK Bratstvo),
8 golova, Selmir Mahmutović (NK TOŠK),
7 - Kerim Tatar (FK Goražde),
6 - Dženan Haračić (NK Jedinstvo), Dino Dizdarević (NK TOŠK), Mirnes Salihović (FK Budućnost),
5 - Kerim Tatar (FK Goražde), Kerim Dervišagić (FK Rudar),
4 - Faruk Gačan (FK Rudar), Alden Vladavić (Radnik),
Mirza Kovač (NK Vis Simm Bau),
GOŠK | 3 : 0 | Rudar |
Travnik | 0 : 2 | Čapljina |
Slaven | 1 : 3 | Radnik |
TOŠK | 3 : 0 | Igman |
Budućnost | 1 : 0 | Posušje |
Bratstvo | 0 : 4 | Vis Simm Bau |
Zvijezda | 4 : 1 | Goražde |
Jedinstvo | 2 : 1 | Orašje |
Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod | |
1 | Posušje | 30 | 18 | 7 | 5 | 61 | |
2 | TOŠK | 30 | 16 | 6 | 8 | 54 | |
3 | Rudar | 30 | 15 | 5 | 10 | 50 | |
4 | Goražde | 30 | 14 | 7 | 9 | 49 | |
5 | Zvijezda | 30 | 14 | 6 | 10 | 48 | |
6 | Bratstvo | 30 | 14 | 6 | 10 | 48 | |
7 | GOŠK | 30 | 12 | 7 | 11 | 43 | |
8 | Jedinstvo | 30 | 13 | 4 | 13 | 43 | |
9 | Radnik | 30 | 11 | 7 | 12 | 40 | |
10 | Budućnost | 30 | 12 | 4 | 14 | 40 | |
11 | Vis Simm Bau | 30 | 11 | 6 | 13 | 39 | |
12 | Travnik | 30 | 10 | 9 | 11 | 39 | |
13 | Igman | 30 | 10 | 7 | 13 | 37 | |
14 | Orašje | 30 | 10 | 6 | 14 | 36 | |
15 | Čapljina | 30 | 10 | 6 | 14 | 36 | |
16 | Slaven | 30 | 1 | 5 | 24 | 8 |