Prva pobjeda Sloge 2

DOBOJ – OSJEČANI – Rukometaši Sloge 2 zabilježili su prvu prvenstvenu pobjedu u okviru M.tel prve lige Republike Srpske. Oni su savladali ekipu Kozare iz Gradiške minimalnom razlikom 36:35. Dobjlije su prvi put u ovom prvenstvu nastupili kompletni  sa svim raspoloživim igračima.

Sloga je na startu povela 2:0. U šestom minutu imali su vođstvo 5:1. Gosti se nisu predavali i u 12.minutu dolaze do izjednačenja 6:6. Tekao je 15.minut kada Gradiščani prelaze u vođstvo 9:8. Sloga serijom 4:0 u 22.minutu odlazi na plus tri 14:11. Nakon prvih pola sata domaći su imali prednost od četiri gola 19:15.

U nastavku Dobojlije startuju odličnom igrom, kada u 38.minutu odlaze na velikih osam golova prednosti 25:17. Tekao je 47.minut izabranici Aleksandra Milićevića imali su rezultatski suficit 30:24. A onda dolazi do pada, oscilacija koje su svojstvene mladim ekipama, što gosti koriste i serijom 4:0 dolaze na minus dva 28:30. Četri minuta kasnije Sloga ima samo gol prednosti 31:30. Ušlo se u neizvjesnu završnicu, igralo se gol za gol. Sloga je uspjela sačuvati taj gol prednosti i zasluženo je slavila 36:35.

Najefikasniji u redovima domaćih bili su Miloš Maksimović sa 11, te Dušan Miličević i Nikola Nakić sa po šest golova. Kod gostiju istakli su se Marko ivanović sa 9 i Srđan savić sa 8 golova. Dobojlije u narednom kolu gostuju fenjerašu Višegradu, gdje će pokušati da upišu nove bodove.

SLOGA 2 – KOZARA (G) 36:35 (19:15)

Dvorana: OŠ „Radoje Domanović“. Bez publike. Sudije: Darija Gajić i Nataša Radulović (Doboj). Delegat: Vedran Paleksić (Doboj). Sedmerci: Sloga 2 6(5), Kozara Gradiška 5(2). Isključenja: Sloga 2 6, Kozara Gradiška 6 minuta.

SLOGA 2: Petrović 3, Marinko Blagojević, Đurđević 3, Vukmirović, Bonić, Đurić, Ristić 1, Maksimović 11(5), Gavrić, Dušan Miličević 6, Savković, Nikola Nakić 6, Igor Nakić 4, Gužvić 1, Marković 1, Bajović (13 odbrana, 2 sedmerca). Trener: Aleksandar Miličević.

KOZARA (G): Grujić, Šljivić, Eremija, Bajić 5, Gvozden, Janković 7, Barać 2, Todorović, Ivanović 9, Malešević, Stepanović 3, Savić 8(2), Gogić 1, Kovačević (15 odbrana, sedmerac).

ORK Borac : ORK BL
Kozara (G) 45 : 30 Slavija
Derventa 31 : 34 Bijeljina
Sloga 17 : 33 Mladost
Višegrad - HED 34 : 24 Drina