Željezničar ST minimalnim rezultatom bolji od Kozare

U utakmici 14. kola mtel: I lige Republike Srpske igranoj danas u Banja Luci Željezničar Sport Team je savladao Kozaru sa 1-0.

U obostrano otvorenoj utakmici prva u šansu dolazi Kozara u 2. minuti. Veljkić Savo centrira, Šikanjić šutira glavom, ali lopta odlazi preko gola. Uzvraćaju domaći preko Čolića, koji sam izlazi pred Modića, šutira, ali Modić brani. Domuzin pokušava glavom u 10. minuti, ali lopta odlazi preko gola. U 18. minuti Malić izvodi slobodni udarac, lopta pogađa živi zid i mjenja smjer, Modić krajnjim naporom uspjeva da ju skrene i lopta od stative odlazi u korner. Pokušava Baštić iz slobodnog udarca dva minuta kasnije ali je Modić siguran. Igra se između dva šesnesterca otvoreno, ali se do kraja poluvremena rezultat ne mjenja.

Drugo poluvrijeme bolje otvara domaćin. Baštić odlićno šutira u 47. minuti i pogađa prečku. Tri minuta kasnije nakon dobrog prodora po lijevoj strani, na ubačenu loptu natrčava Teodorović i šalje je iza leđa Modića za vođstvo domaćih od 1-0. Pokušava Kozara da uzvrati, u 62. minuti nakon dobre akcije Kozarinih fudbalera šutira mladi Beuk, ali lopta odlazi zamalo pored gola. Par minuta kasnije, Teodorović ima priliku da poveća prednost domaćih, ali njegov šut zaustavlja stativa. Pokušava Kozara da dođe do izjednačenja, ali odbrana domaćih predvođena golmanom Ćetkovićem uspješno zaustavlja sve pokušaje Kozarinih napadača. U samom finišu Lolić odlično šutira, ali Ćetković fantastično brani i domaći dolaze do pobjede.

Ostalo je još jedno kolo do kraja jesenjeg dijela prvenstva u  mtel: I ligi Republike Srpske. U posljednjem 15. kolu koje se igra sljedeće subote 14. 11. 2020. godine fudbaleri Kozare na Gradskom stadionu u Gradišci dočekuju Sutjesku iz Foče. Utakmica počinje u 13 časova i igra se bez prisustva publike zbog poznate situacije sa virusom COVID-19.

FK Željezničar Sport Team - FK Kozara 1:0 (0:0)
Stadion Predgrađe, Banjaluka

FK Željezničar Sport Team (Banja Luka): Ćetković N., Čolić D.(od 65. min. Blanuša M.), Kuprešak N., Sladojević B. (od 84. min. Đogić Đ.),, Šaula O., Baštić S., Jovandić (od 46. min. Marjanović S.), Kršić S. (od 46. min. Dadić F.), Malić L., Petrović A. (od 90. min. Vujičić S.), Teodorović D., trener: Ćurguz Z., nisu igrali: Avdukić A., Savanović M.

FK Kozara (Gradiška): Modić S., Govedarica S. (od 54- min. Beuk S.), Veljkić S., Raspudić B., Hamzić A., Lolić D., Domuzin D., Eskić B.(od 74. min. Pepić D.), Batar B., Šikanjić M., Runić N., trener Žerić N., nisu igrali: Glišić P., Borković N., Matić B., Veljkić Đ., Malbašić M.

IZVOR: FKKOZARA.ORG

Slavija 2 : 3 Leotar
Tekstilac 3 : 0 Borac
Drina 5 : 1 Jedinstvo
Modriča 2 : 3 Ljubić
Zvijezda 09 4 : 0 Podrinje
Sutjeska 0 : 1 Kozara