Lako protiv Slavije

U 6. kolu Prve lige Republike Srpske ŽOK "Leotar" je na domaćem parketu pobijedio OK "Slaviju" iz Istočnog Sarajeva sa 3:1 u setovima (20:25, 25:19, 25:23, 25:12).

Ovo je četvrta pobjeda ekipe iz Trebinja.

Današnji meč imao je izuzetnu težinu za domaće igračice jer su bile lišene pomoći važnog igrača u prvoj postavi Ivane Vujović. To se na početku i primjetilo tako da su gošće dobile prvi set sa 20:25. Ali "žokice" su već u drugom setu pokazale svoje lice i riješile ga u svoju korist 25:19.

Malo teže bilo je u trećem, ali kvalitet je ipak došao do izražaja tako da je i ovaj set dobijen sa 25:23. U četvrtom setu domaće igračice su dominirale i dobile ga sa 25:12.

Nakon utakmice trener Mišo Pešić je naglasio da je na ovoj utakmici bila prilika da se pokaže karakter i zajedništvo, a da su njegove djevojke i uspjele, posebno u teškim trenucima meča.

"Bez želje da ističemo nekoga posebno, jedno ime ipak želimo da pomenemo, a to je pionirka Anja Berak. Ona je na najbolji mogući način zamijenila Ivanu Vujović. "Slaviji" želimo puno sreće u nastavku prvenstva, sigurni smo da će dostići nivo forme koji će im obezbijediti dobre rezultate u budućnosti. Klub i njihov trener, profesor Tošić, čijom zaslugom postoji i ŽOK "Leotar", to svakako zaslužuju", istakao je Pešić.

Narednog vikenda ŽOK Leotar gostuje u Bileći gdje ih dočekuje OK "Hercegovac".

ŽOK "Leotar": Berak, Đedović, Radović, Kukurić, Bulajić, Deretić, Milović, Kozić, Jeremić, Vulić, Medan, Sapahić. Trener: Mišo Pešić.

OK "Slavija": Šoja, Gogić, Rundić, Blagojević, Ikić, Vidaković, Jasika, Bozalo, Bugarin, Vladičić. Trener: Jovica Tošić.

Izuvor:trebinjelive.info

Maglić 3 : 2 Drina
Gradiška 3 : 0 Crvena zvijezda
Mladost 0 : 3 Tempo