Vlado Jagodić: Zaslužili smo bodove

Vladimir Jagodić

Trener Borca, Vlado Jagodić, nije krio oduševljenje pobjedom nad Željezničarom u 14. kolu Premijer lige BiH.

- Preko godinu nisu izgubili u gostima i vidjelo se i danas koliko vrijede. Prava utakmica ,stizali su nas tri puta. U prvom poluvremenu smo olako dozvolili golove, mislim da je ovo najbolje poluvrijeme Borca, uključujući i evropske utakmice. Napravili smo greške koje ovakav protivnik odmah kažnjava. Početkom poluvremena znali smo da mi moramo kontrolisati giru, ali opet su kaznili našu smušenost. Kod 3:3 dolazi u pitanje da ne izgubimo sve, pokušali smo mirno da privedemo utakmicu kraju, a znali smo da imamo pojedince koji mogu riješiti utakmicu jednim potezom, to je ovaj put bio Goran. Ostao je Gradski stadion neosvojiv i mislim da smo večeras bili prava ekipa. Mi smo realno ovom utakmicom pokazali da imamo kvalitet, ali moramo zapeti, dati svoj maksimum. Niko nije nepobjediv. Napravili smo priključak za Željezničarom i Sarajevom, a malo se odmakli od ovih iza nas, rekao je Vlado Jagodić nakon utakmice.

Mladost 2 : 0 Sloboda
Borac 4 : 3 Željezničar
Radnik 0 : 2 Zrinjski
Velež 2 : 1 Široki Brijeg
Olimpik 1 : 1 Krupa
Tuzla City 0 : 0 Sarajevo