Treća uzastopna pobjeda Sloge 2

DOBOJ – OSJEČANI – Rukometaši Sloge 2 su u dramatičnom i uzbudljivom finišu za infarkt savladali ekipu Mladost iz Banja Luke rezultatom 26:25. Tako su ostvarili treću uzastopnu pobjedu u M:tel prvoj ligi Republike Srpske. U posljednjem minutu gosti su krenuli u napad a rezultat na semforu glasio je 25:25, ali izvrsno brani Božidar Bajović. Do kraja je ostalo 15 sekundi, strateg domaćih Aleksandar Miličević zatražio je tajm aut. Lopta u posljednjih nekoliko sekundi dolazi na krilnu poziciju do Milana Đurđevića koji pogađa za pobjedu i veliku radost svog tima. Bio je to njegov jedini gol na utakmici, ali najvrjedniji pobjedonsni.

Sloga je igrala odlično u prvom poluvremenu čvrsto u odbrani. Odlično su ušli u utakmicu, poveli su 6:2 (10.minut). Dva minuta kasnije bilo je 8:4. Onda gosti prave seriju 3:0 i dolaze na gol zaostatka 8:7. Dobojlije do odmora igraju još čvršće i  nakon isteka 30 minuta imaju četiri gola prednosti 13:9.

U nastavku Banjolučani igraju znatno bolje i čvršće u odbrani. Domaći do 50.minuta održavaju tri gola viška 17:14. A onda slijedi velika serija gostiju 5:0 koji prvi put preuzimaju vođstvo 19:17. U 49.minutu Igor Nakić i Miloš Maksimović svojim golovima donose izjednačenje 20:20. Šest minuta do kraja gosti ponovo imaju dva gola prednosti 25:23. U preostalom vremenu Sloga igra odlično u odbrani i serijom sa tri uzastopna gola i uz već na početku opisani finiš stiže do velike pobjede 26:25.

Slogu je do pobjede predvodio maestralni Dušan Miličević koji je postigao 13 golova i odlični organizator igre Miloš Maksimović sa 6 golova. Kod gostiju najefikasniji su bili Miloš Kovačević i Milan Glumičić sa po 5 golova.

SLOGA 2 – MLADOST 26:25 (13:9)

Dvorana: OŠ „Radoje Domanović“. Bez publike. Sudije: Mirko Vujić i Dražen Kuzmić (oba iz Doboja). Delegat: Vedran Paleksić (Doboj). Sedmerci: Sloga 2 7(4), Mladost 3(3). Isključenja: Sloga 2 8, Mladost 14 minuta. Diskvalifikacija (treće isključenje): Sergej Krstajić (Mladost) u 51.minutu.

SLOGA 2: Savičić, Đurđević 1, Vukmirović, Đurić, Ristić 2, Miloš Maksimović 6(1), Gavrić, Nikola Nakić 2, Igor Nakić 1, Gužvić 1, Marković 1, Miličević 13(3), Spasojević, Bajović (8 odbrana). Trener: Aleksandar Miličević.

MLADOST: Sopko (13 odbrana, sedmerac), Kovačević 5(3), Ćulum, Glumičić 5, Buhač 1, Telen, Todorović, Mujčić 1, Kos 4, Vukalo, Kecman 4, Putnik 2, Komnenović, Medaković 2, Krstajić 1, latinović (odbrana). Trener: Beni Škrga.