Sloga sedam od sedam, ubjedljiva u Derventi

DERVENTA – Rukometaši Sloge u okviru Premijer lige Bosne i Hercegovine imaju skor sedam od sedam. Oni su u okviru devetog kola BH šampionata slavili u gostima protiv domaće Dervente  rezultatom 42:32. Sloga je do pobjede došla znatno boljom i ubjedljivom igrom u drugom poluvremenu. Blistala su oba Slogina krila Vladan Đurđević i Marko  Perović koji su postigli više od pola golova svog tima.

U prvom poluvremenu Dobojlije su igrali loše u odbrani. Do 14.minuta igralo se faktički gol za gol. U 16.minutu domaći dolaze do dva gola prednosti 10:8. Maksimalna prednost Dervenćana iznosila je tri gola 15:12(23.minut). Tri minuta prije odlaska na odmor Sloga golovima Černova i Tulendića dolazi do izjednačenja 16:16. Nakon prvih pola sata igre na semaforu je stajao rezultat 18:18.

U nastavku na terenu je postojala samo Sloga, iz kontri su rešetali mrežu domaćih. Prednost je rasla iz minuta u minut. Na otvaranju drugog dijela serijom 7:0 imaju velikih šest golova viška 25:19. Igrali su nadahnuto i efiksno u napadu, koristeći svaku grešku domaćih igrača. Na kraju zaslužena ubjedljiva pobjeda Sloge izražena dvocifrenom razlikom 42:32.

Najefikasniji u pobjedničkom taboru bili su lijevo i desno krilo Marko Perović i Vladan Đurđević sa po 11 golova. Kod domaćih najefikasniji je bio Dobojlija Borislav Stanković sa 7, dok je još jedan dobojski igrač Aleksa Starčević postigao šest golova.

DERVENTA – SLOGA 32:42 (18:18)

Dvorana: KSC Derventa. Bez publike. Sudije: Obrenko Miljković (Bijeljina) i Duško Ristanić (Brčko). Delegat: Arijana Vojić (Bihać). Sedmerci: Derventa 8(8), Sloga 1(1). Isključenja: Derventa 4, Sloga 10 minuta.

DERVENTA: Nikola Ristić, Dobrilović 4, Lukić 3, Milinković 1, Drinić, Borislav Stanković 7, Pejić 5, Savić, Aleksa Starčević 6(5), Šmulja, Grahovac 3, Dragan Starčević (6 odbrana), Dejan Stanković 3(3), Škrga. Trener:  Stanislav Popović

SLOGA: Bogdanović (9 odbrana), Stojanović, Perović 11(1), Milan Đurđević, Maksimović, Tulendić 2, Vladan Đurđević 11, Vladimir Stanković 2, Bubić 4, Danilo Ristić, Knežević, Kajumov 5, Miličević, Černov 5, Mišanović 2, Bajović (5 odbrana). Trener: Mario Kelentrić

Hercegovina : Krivaja
Maglaj : Borac M:TEL
Konjuh : Leotar
Sloboda : Gračanica
Sloga : Čapljina
Goražde 30 : 40 Izviđač