BiH i Crna Gora remizirali

Juniorke Bosne i Hercegovine

Ženska juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine i Crne Gore odigrali su neriješeno (2:2) u prvom prijateljskom meču koji je odigran danas u Međugorju

Povela je Bosna i Hercegovina preko Naide Haračić u 33. minutu, koja je odlično pogodila iz slobodnog udarca i dovela svoju reprezentaciju u vodstvo od 1:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Crnogorke su izjednačile u drugom poluvremenu u 65. minutu preko Jelene Karličić, kada je kapitenka svoje selekcije prošla tri igračice Bosne i Hercegovine i pogodila lijevi ugao Senade Ćerić za 1:1. Samo dva minuta kasnije ista igračica donijela je preokret Crnoj Gori nakon što je pogodila gol iz slobodnog udarca.

Ipak, remi Bosni i Hercegovini donijela je Elma Husić, a kazneni udarac skrivila je Anastasija Krstović, koja je oborila u šesnaestercu Mateu Topalović. Juniorske reprezentativke BiH i Crne Gore će se u Međugorju sastati još jednom 19. novembra u 11:00 časova.

Bosna i Hercegovina - Crna Gora 2:2 (1:0).
Sportski centar ,,Međugorje“, Međugorje.

BiH: Cerić, Barać, Haračić, Hasić, Begović (od 46.Malinović), Krajšumović, Husić (od 90. Čaušević), Šešlija (od 46. Topalović), Stevanović (od 90. Čule), Stojanović (od 67. Dabić), Vasiljević (od 82. Ždero).

Selektor: Dragan Jevtić.

Crna Gora: Krstović, Drešević (od 49. Janjušević), Vučinić, Maraš (od 77. Laketić), Đurđevac (od 63. Petrović), Knežević (od 53. Miletić), Bošnjak (od 77. Sarić), Bečić (od 63. Caković), Karličić (od 81. Petković), Tošković (od 85. Marković), Čengić (od 46. Sarić).

Selektor: Mirko Marić.