Partizan savladao Uniks

U 8. kolu 7Days Evrokupa, crno/beli su u Hali sportova „Ranko Žeravica” savladali Uniks rezultatom 89:86 (20:26, 20:13, 23:21, 26:26). Već u četvrtak protiv Huventuda.

Velika borba donela veliki trijumf protiv Uniksa! U Hali sportova "Ranko Žeravica", Parni valjak je savladao ruski tim sa 89:86  u osmom kolu 7Days Evrokupa. Tokom prve četvrtine gosti su večim delom bili u prednosti, pa su nakon deset minuta košarke imali vođstvo 20:26. U tim Partizana NIS, vratio se Vilijam Mozli koji je ubrzo nakon ulaska u igru u prvoj četvrtini, efektnom blokadom pokazao da njegovi saigrači mogu da računaju na njega. Tokom druge deonice ekipe su se smenjivale u vođstvu, da bi Partizan NIS na petnaestominutnu pauzu otišao sa minimalnom prednošću, 40:39.

U trećoj četvrtini, crno-beli su uspeli da stignu i do osam poena prednosti, ali su gosti uspeli sa devet uzastopnih poena da preokrenu rezultat. U tim trenucima, viđen je pravi revolveraški obračun dve ekipe koje su u seriji pogađale za tri poena. Predvođeni sjajnim Markusom Pejdžom koji je postigao čak 8 trojki večeras, košarkaši Partizana NIS su u završnici meča bili uspešniji, zabeleživši tako važnu pobedu.

Na konferenciji za medije održanoj nakon utakmice, trener crno-belih Sašo Filipovski je izjavio:

„Mučili smo se odbrambeno, primili smo previše poena u prvoj četvrtini i to nije način na koji treba da otvaramo utakmicu. U napadu smo delili loptu i igrali pametno, ali smo defanzivno napravili previše grešaka i dozvolili im mnogo poena. Naravno, uspeli smo da se vratimo, uključili smo u igru igrače sa klupe, oni su nam danas puno pomogli. Primili smo previše trojki zato što su sjajan tim sa Kenanom i Smitom koji su strelci i kreatori, ali su bili uključeni i ostali njihovi saigrači. Sa druge strane, šutirali smo prilično dobro i delili loptu, tako da sam srećan zbog momaka, treniraju jako na treninzima i sve zasluge idu njima”, rekao je Filipovski.

Neće biti mnogo odmora za crno-bele pošto ih već za dva dana očekuje nova utakmica na domaćem parketu u okviru 7Days Evrokupa, kada će protivnik biti španski Huventud.

Kako su večerašnji meč videli Rade Zagorac i Markus Pejdž, pogledajte u reportaži BC Partizan TV.

Partizan NIS: Miler-Mekintajer 15, Mozli 5, Zagorac 14, Pejdž 25, Dangubić 8, Gordić, S. Janković, Angola, Veličković 5, N. Janković 6, Tomas 8, Trifunović 3

Uniks: Braun 16, Antipov, Kenan 19, Žbanov 0, Volters 1, Vajt 8, Sergejev, Klimenko, Uzinski 6, Smit 14, Morgan 12, Kolesnjikov 10

(Foto: KK Partizan NIS, video: Euroleague / BC Partizan TV)