XS
SM
MD
LG

Lider u Foči, Glasinac u Višegradu, a Ljubinje u Banja Luci

Inova, Banja Luka

Posle odigranog finalnog turnira Kupa Republike Srpske u vikendu pred nama slijede nova odbojkaška uzbuđenja, na rasporedu su mečevi osmog kola Prve lige RS.

U konkurenciji odbojkašica, mašinerija iz Obudovca sa skorom 7:0 i liderske pozicije putuje u Foču na susret sa Maglićem koji je bez bodova i na začelju, a drugoplasirani Radnik dočekuje "Sokolice" koje su kao i Fočanke u seriji od sedam poraza i na dnu su ligaške ljestvice.

Osvježenje lige, novajlija u klupskoj eliti Republike Srpske, "Libero", prijatno sve iznenadio dočekuje "Heo" iz Bileće, a u komšijskom derbiju Višegradu snagu će odmjeriti "višegradske vile" i "Glasinke" iz Sokoca.

Zanimljiv meč se očekuje u Zvorniku gdje će koplja ukrstiti Drina i "Leo" iz Grada Sunca, a odbojkašice iz Ljubinja idu na noge "Inovatorkama" i očekuje se neizvijesna i lijepa odbojkaška predstava.

Susreti u Zvorniku, Bijeljini, Višegradu i Foči na rasporedu su subotu, a meč u Banja Luci na programu je u nedelju.

Prva liga Republike Srpske

Službena lica 8. kolo

Subota 28. novembar

ZVORNIK: OK „DRINA“ - ŽOK „LEOTAR” 16,30

I sudija Željko Vukajlović / Modriča

II sudija: Darija Dragišić / I.N.Sarajevo

Delegat: Srđan Baralić / Pale

BIJELjINA: OK „LIBERO” - OK „HERCEGOVAC” 15,00

I sudija: Veselin Drobnjak / Modriča

II sudija: Nikola Lovrenović / Banja Luka

Delegat: Milan Nikolić / Brčko

BIJELjINA: ŽOK „RADNIK” - OK „SLAVIJA” 15,00

I sudija: Dragana Repić / Banja Luka

II sudija: Velimir Drobnjak / Modriča

Delegat: Ranko Grujuć / Zvornik

VIŠEGRAD: OK „HE NA DRINI” - OK „GLASINAC“ 18,00

I sudija: Dejan Jovanović / Bijeljina

II sudija: Milena Čančar / Pale

Delegat: Ana Vasiljević / Pale

FOČA: OK „MAGLIĆ“ - ŽOK „CRVENA ZVIJEZDA“ 13,00

I sudija: Nevena Pandurević / I.N.Sarajevo

II sudija: Dragan Gutalj / Pale

Delegat: Nikola Kozić / Ljubinje

Nedelja 29. novembar

BANjA LUKA: OK „INOVA“ - OK „LjUBINjE BANKOM“ 12,30

I sudija: Srđan Furtula / Pale

II sudija: Borisav Cvišić / Gradiška

Delegat: Predrag Antunović / Banja Luka

 


Drina 3 : 0 Libero
Radnik 3 : 2 ŽOK Leotar
HE na Drini 1 : 3 Hercegovac
Inova 3 : 1 Slavija
Maglić 1 : 3 Glasinac
Crvena zvijezda 3 : 0 Ljubinje
Tabela
Poz Tim UT PB PR BOD
1 Crvena zvijezda 10 10 0 28
2 Radnik 10 8 2 24
3 Drina 10 8 2 21
4 Inova 10 6 4 20
5 Ljubinje 10 6 4 19
6 Libero 10 6 4 17
7 Glasinac 10 5 5 17
8 ŽOK Leotar 10 5 5 14
9 Hercegovac 10 4 6 13
10 HE na Drini 10 1 9 5
11 Slavija 10 1 9 2
12 Maglić 10 0 10 0