Borac ispustio Široki

Borac - Široki 1:1

U okviru posljednje utakmice današnjeg programa 16. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine FK Borac je u Banja Luci ugostio ekipu  Široki Brijeg. Konačan rezultat utakmice glasio je 1:1.

Borac je bolje otvorio večerašnji susret, a već u prvih desetak utakmica Banjalučani su stvorili tri sjajne prilike. Ipak, udarci Lukića i Melega su otišli pored gola, dok je udarac Zakarića nakon solo prodora odbranio Miškić. Sjajno otvaranje utakmice od strane Borca je došlo na naplat uveć u 14. minuti utakmice kada je Jovo Lukić odlično proigrao bh. reprezentativca Almedina Ziljkića koji plasira loptu u prazan gol Širokobriježana za vodstvo domaćina.

U nastavku utakmice Borac je i dalje imao incijativu, ali je prva prilika za Široki došla u 33. minuti utakmice kada je Alen Jurilj šutirao sa distance, ali je lopta otišla pored gola. Samo četiri minute nakon toga Miškić je ponovo spasio svoju ekipu, a ovoga puta neprecizan je bio Lukić. Do kraja prvog poluvremena rezultat se nije mijenjao, pa je Borac imao minimalno vodstvo na pauzi.

U nastavku utakmice desile su se i loše stvari za Banjalučane uprkos njihovom vodstvu. Na samom otvaranju drugog dijela utakmice povrijedio se Dejan Meleg, te isti veznjak nije mogao nastaviti susret. Samo par minuta nakon povrede priliku je imao ponovo Lukić ali je šutirao preko gola.

Široki Brijeg je došao do druge izgledne prilike tek u 56. minuti utakmice kada je Jović šutirao, ali je i ta lopta otišla preko gola. Sredinom drugog poluvremena fenomenalne dvije prilike imao je Zakarić koji je posebno bio raspoložen za igru protiv bivšeg kluba ipak Miškić je ponovo spašavao svoju mrežu pa je rezultat ostao 1:0.

Igrao se 73. minut utakmice kada je sjajna prilika za Široki Brijeg upropaštena lošim šutem Pervana koji je iz odlične pozicije šutirao visoko preko gola. Izjednačenje za Široki Brijeg je ipak došlo u samom finišu susreta kada je sjajan centaršut iskoristio Ikić i tako donio bod svojoj ekipi. Iako je Borac većinu susreta imao više od igre na kraju gosti sa Pecare su uspjeli odnijeti bod iz Banja Luke.

Borac - Široki Brijeg 1:1
Stadion: Gradski stadion u Banja Luci