Bruka u Kijevu: Frida Nilsen opljačkala Crnu Goru i pogurala Ukrajinu u baraž za Evropsko prvenstvo

Crna Gora

Ženska seniorska reprezentacija Crne Gore izgubila je u Kijevu od selekcije Ukrajine rezultatom 2:1 u posljednjem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koje se održava 2022. godine u Engleksoj. Povela je Ukrajina u 4. minutu preko Basanske, a dva minuta kasnije izjednačila je Jasna Đoković, nakon asistencije Armise Kuč. Pobjedu Ukrajini i prolaz u baraž za Euro 2022. godine donijela je Kunina u 74. minutu.

Akteri, svi sem sudije Fride Nilsen i njenim asistentima, zaslužuju visoke ocijene. Djelioci (ne)pravde su, najblaže rečeno, djelovali pogubljeno. Odlukama kod procjene prekršaja, ofsajda-djelovali su pomalo čudno. Njihove odluke izazivali su gnev kod gostujućih. Kod rezultata 0:0, dosuđen je skandalozan kazneni udarac za Ukrajinu koji je samo vidjela Frida Nilsen. To je bila prva velika njena i neoprostiva greška. One o sitnim prekršajima nećemo nabrajati.

Drugi krupni propust, imala je u 14. minuti, Desić je otela jednu loptu na sredini terena, a obara je jedna odbrambena igračica u kaznenom prostoru, međutim Nilsen ne svira ništa i kaže da se podigne napadačica Crne Gore.

Sutkinja iz Danske je početkom drugog poluvremena isključila Božić, štopera Crne Gore nakon oštrog starta, koji je objektivno i bio, međutim to se ne bi desilo da u prvom poluvremenu nije pogriješila, kada je bezpotrebno fudbalerki Crne Gore pokazala prvu javnu opomenu.

Više se ne može ni nabrojati šta je uradila Nilsen na utakmici posljednjeg kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, ukrakto rečeno otela je utakmicu Crnoj Gori i pogurala Ukrajinu u baraž!

Frida Nilsen očigledno da je zalutala u ovaj posao, pa bi joj se UEFA trebala zahvaliti i preporučiti joj da potraži neko novo zanimanje. Dankinja osim što je pomogla Ukrajini, ona je odmogla i fudbalu.

SFK 2000 21 : 0 Spartak 2013
Iskra 0 : 2 Emina
Fortuna 3 : 1 Libero
Radnik Bumerang 3 : 0 FK Sloboda