Sokolovi pokazali naznake buđenja, Čelica napravio razliku protiv svog bivšeg kluba

Rukometaši Slavije iz Istočnog Sarajeva poraženi su na svom terenu od Vogošće u utakmici 12. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine 24:20.

Nakon što je tokom sedmice došlo do promjene trenera, Goran Tomić je otišao, a Boris Tešanović je ponovo postao glavni trener ekipe, Slavija je na početku utakmice i djelovala kao ekipa koja je bila prethodnih mjesec dana. Bilo je to jako loše, a gosti su iskoristili i u šestoj minuti već je bilo 7:0 za goste. Morao je Boris Tešanović brzo da reaguje, da vrati vjeru igračima da oni mogu da se nose sa jačim ekipama od sebe i u nastavku utakmice je to djelovalo to jako dobro.

Slavija je sa skučenim igračkom kadrom uspjela da se nosi sa Vogošćom, stigne veliki zaostatak, pa čak u jednom trenutku i zaprijeti izjednačenjem. Ipak, nekoliko promašenih zicera, izuzetno čudan sudijski kriterij, kao i neuhvatljivi Duško Čelica zadržali su Vogošću u vodstvu, te Slavija gubi utakmicu 24:20.

Vogošću je do pobjede vodio nekadašnji igrač Slavije, Duško Čelica, sa deset postignutih golova, dok je kod Slavije Božidar Leković postigao šest, Ajdin Smajilbegović i Samir Korjenić po pet, a na golu je još jednom jako dobar bio Adi Delalić sa 14 odbrana.

SLAVIJA - VOGOŠĆA 20:24

SLAVIJA: Delalić 14 odbrana, Blagojević, Tošić 1, Kovačević 2, Korjenić 5, P. Tešanović, Tuševljak, Lale, Bojović, Beribaka, Smajilbegović 5, Tešanović 1, Moćić, Leković 6   Trener: Boris Tešanović

VOGOŠĆA: Efendić 9 odbrana, Čabaravdić, Kadrić, Đapo 1, Sirćo 1, Čelica 10, Ombaša 3, Halilović, Benić 2, Jelačić 3, Memić, Isaković 2, Džemidžić 2

Konjuh 27 : 27 Gračanica
Vogošća 38 : 27 Derventa
Slavija 0 : 10 Maglaj
Bosna 28 : 25 Leotar
Iskra 39 : 33 Lokomotiva
Krivaja 23 : 28 Izviđač
Sloboda 30 : 26 Sloga (GV - U)
Sloga (Do) 27 : 27 Borac M:TEL