Drini derbi u Banja Luci

Mladost - Drina

Rukometaši Drine pobijedili su Mladost sa 32:20 u derbi meču 10. kola, m:tel Prve lige Republike Srpske.

Susret u dborani „Borik“ prošao je u rezultatskoj klackalici, jer su se ekipe često smjenjivale u vođstvu. Banjalučani su najveću prednost imali u sedom minutu kada su vodili sa 5:2, a gosti iz Zvornika prvi put više od gola ralike napravili su u 53. minutu kada su poveli sa 27:29. To su uspjeli da zadrže do kraja te su potpuno zasluženo došli do dva vrijedna boda koja ih ostavljaju u borbi za osvajanje jesenje titule.

Najefikasniji u pojbedničkom sastavu bio je Miljan Vukojčić sa devet golova. Kod domaćih Milan Glumičić je dao osam pogodaka, a vrijedi spomenuti i sjajnog golmana Damira Sopku koji je imao 14 odbrana od čega i jedan sedmerac.