Silovite Obudovljanke, prvi triumf "Sokolica", Radnik siguran u Bileći

Crvena zvijezda, Obudovac

Tokom vikenda odigrani su mečevi 9. kola Prve lige Republike Srpske.

U konkurenciji odbojkašica, silovita mašinerija iz Obudovca upisala je i devetu pobjedu u isto toliko duela te potvrđuju da su glavni kandidati za šampionski pehar prvaka Republike Srpske i plasman u Premijer ligu.

Predvođeni trenerom Milenkom Perušinovićem i liderom ekipe, Ljubicom Šarkanović "crveno bijele" u lijepoj odbojkaškoj predstavi u derbiju nanijele su razultatom 3:1 drugi poraz Zvorničankama.

Odbojkašice Slavije, upisala su prvu ovosezonsku pojedu. U Istočnom Sarajevu u derbiju začelja došle su do većeg dijela bodovnog kolača.
U neizvijesnom meču, posle preokreta i pet odigranih setova sa 3:2 savladale su He na Drini i prekidaju seriju od osam poraza u nizu.

U Bileći, odbojkašice Hercegovca dočekale su u "Tićinoj" dvorani drugoplasirani sastav Radnika. Izabranice Gorice Đorđević ušle su u meč obećavajuće, prvi set su i dobile. Ali "Semberke", su u nastavku, došle do daha i u svoju korist riješile su naredna tri te na kraju zasluženo slave sa 1:3 i pokazuju zašto se u vrhu tabele.

Posle lošeg starta na početku sezone "Inovatorke" iz Banja Luke potvrđuju svoj neosporni kvalitet i talenat.

Upalile su motore, a na Sokocu postigle su i "radnu temperaturu", savladale su ekipu Glasinca sa maksimalnih 0:3 i tako stižu do svoje pete prvenstvene pobjede, a pulenke Marka Obrenovića morale su se pomiriti sa petim porazom.

Nakon dva vezana gostujuća nuspjeha, Trebinjke su protiv talentovane, homogene i borbene ekipe, novajlije u ligi, Libera razultatom 3:1 došle do važne pobjede za priključak sredini tabe.

Odbojkašice Ljubinja Bankom na svom parketu, u odbojkaškom hrmu "Jovo Đurić" pobjedile su poslednjeplasirani Maglić, iako su gošće iz Foče prvi period igre riješile u svoju korist. U nastavku izabranice Srđana Miloševića, prezentovale su bilju igru i naredna tri seta riješile su u svoju korist te triumfuju sa 3:1. Tako su Ljubinjke došle do svoje šeste prvenstvene pobjede za visoko treće mjesto, a Maglić i posle devetog kola je bez bodova i na začelju je tabele.

PRVA LIGA ŽENE IH KOLO

Obudovac, ŽOK„CRVENA ZVIJEZDA“- OK„DRINA“ 3:1 (25:23, 25:16, 19:25, 25:11)
I sudija: Jelena Ristivojević- Kuzmanović iz Banja Luke
II sudija: Velimir Drobnjak iz Modriče
Delegat-kontrolor: Ranko Grujić iz Zvornika

Ljubinje, OK „LjUBINjE BANKOM“– OK „MAGLIĆ“ 3:1 (22:25, 25:18, 25:18, 25:20)
I sudija: Draženka Košarac iz Istočnog Novog Sarajevo
II sudija: Nebojša Pavlović iz Foče
Delegat-kontrolor: Slobodan Antunović iz Gacka

Sokolac, OK „GLASINAC“– OK„INOVA“ 0:3 (22:25, 21:55, 18:25)
I sudija: Milena Čančar iz Pala
II sudija: Dragan Miškić iz Obudovca
Delegat- kontrolor: Srđan Baralić iz Pala

Istočno Novo Sarajevo, OK„SLAVIJA“– OK„HE NA DRINI“ 3:2 (26:24, 24:26, 16:25, 25:20, 15:12)
I sudija: Srđan Furtula iz Pala
II sudija: Željko Vukajlović iz Modriče
Delegat- kontrolor: Ana Vasiljević iz Pala

Bileća, OK „HERCEGOVAC“–ŽOK„RADNIK“ 1:3 (25:18, 19:25, 22:25, 19:25)
II sudija: Darija Dragišić iz Istočnog Novog Sarajeva
Delegat-kontrolor: Nikola Kozić iz Ljubinja

Trebinje, ŽOK „LEOTAR“–OK„LIBERO“ 3:1 (25:27, 25:21, 25:16, 25:18)
I sudija: Nebojša Kulidžan iz Bileće