Policajac pružio veliki otpor lideru, ali izgubio

Futsaleri mostarskog Starog Grada savladali su danas u Banjaluci domaćeg Policajca sa 2:1 u posljednjoj utakmici 9. kola, ujedno i posljednjoj utakmici jesenjeg dijela sezone u Premijer ligi BiH.

Bila je ovo izuzetno uzbudljiva i prije svega tvrda utakmica, gdje su i jedni i drugi dali dosta sebe, bacali se na glavu kako bi spriječili protivnika da uđe u ozbiljnu šansu ili postigne gol i na kraju su se u tome bolje snašli Mostarci i slavili trijumf.

Mostar SG do vodstva dolazi u petoj minuti. Najbolji strijelac Premijer lige, Nermin Kahvedžić ostao je u šestercu protivnika, a on to surovo kažnjava i donosi vodstvo svojoj ekipi. Prednost je duplirana u 13. minutu  kada prelijepu akciju izvode Aladžić, Radmilović i Kahvedžić, a kapiten Mostaraca, Marijo Aladžić je završava golom.

Odmah nakon toga domaći uvode višak u svoju igru, i poslije nekoliko napada sa igračem više u polju vratio se na gol Stanivuković i onda iz postavljene akcije Đukarić lijepo asistira za Dejan Trifkovića koji pogađa za 2:1.

Malo ko je slutio da će to biti i konačan rezultat meča, ali u drugom poluvremenu mreže su mirovale. Zoran Stanivuković je bio još jednom izvrstan na golu domaćih, istakao se i Stanislav Galić na suprotnoj strani, prije svega kod sjajne šanse Igora Mirkovića, pa je na kraju ostalo 2:1.

Mostar SG polusezonu završava sa svih devet pobjeda, a KMF Policajac je poslije dobrog starta ipak posustao, pa će godinu završiti na pretposljednjem mjestu sa sedam osvojenih bodova.

KMF POLICAJAC - FC MOSTAR SG 1:2 (1:2)
Dvorana "Borik", Banja Luka
Sudije: Farik Kečo (Sarajevo) i Igor Puzović (Travnik)
Strijelci: 0:1 Kahvedžić 5, 0:2 Aladžić 13, 1:2 Trifković 15
Žuti kartoni: Orašanin (Policajac)

POLICAJAC: Stanivuković, Stojanović, Džombić, Pavlović, Mirković, Radović, Verić, Gligić, Vučić, Orašanin, Đukarić, Trifković, Radujković, Radosavac  Trener: Srđan Tomašević

MOSTAR SG: Galić, Kahvedžić, Radmilović, Jelić, Aladžić, Omanović, Radin, Ibrišimović, Pantić, Bošković, Vesić, Džemić, Gosto

GFC Sarajevo 2 : 1 Seljak
Zrinjski 6 : 4 Sloga
Mostar SG 6 : 2 Policajac
Kaskada 5 : 4 Brotnjo
Salines 0 : 3 Bosna Kompred