Paljanski nordijci nastupali na Ravnoj gori: Strahinja Erić bronzani

Strahinja Erić

Paljanski nordijci nastupali su ovog vikenda na hrvatskoj Ravnoj Gori gdje su vožene utrke Balkanskog kupa.

Prvog dana je vožena distanca 10 kilometara za muškarce. Strahinja Erić je zauzeo 11. mjesto  sa 3 minute i 11 sekundi zaostatka za pobjednikom, Rumunom Konstantinom Paulom Pepeneom. Inače, sva tri prva mjesta zauzeli su rumunski nordijci, drugi je bio Petrika Hogiu, a treći Mihai Raul Popa.

Drugi naš najbolji takmičar bio je Stefan Anić na 19. mjestu, dok je Miloš Stević zauzeo 24.mjesto. Miloš Čolić je odustao.

Kod djevojaka je vožena trka na pet kilometara, a Sanja Kusmuk i Sara Plakalović su zauzele 6. i 7. mjesto, te su zaostale nešto više od dvije minute u odnosu na pobjednicu, domaću predstavnicu Vedranu Malec.

Danas je vožen sprint na ovom mjestu, a tu je svoj potencijal pokazao Strahinja Erić, te je zauzeo 3. mjesto, ponovo iza dva Rumuna Mihaija Raula Pope i Konstantina Paula Pepenea. Stefan Anić je došao na 15. mjesto, Miloš Stević na 17. mjesto, a odmah iza njega je bio i Miloš Čolić.

Kod djevojaka u sprintu su Sanja Kusmuk i Sara Plakalović ponovo bile jedna do druge, ovaj put sedma i osma.