Lokmiću pobjeda i olimpijska norma na Jahorini

Bosanskohercegovački skijaš, Emir Lokmić, pobjednik je današnje slalomske FIS trke vožene na Jahorini.

Lokmić je i "oborio" dovoljno FIS bodova, te je ispunio olimpijsku normu, čime je postao treći bh. sportista sa normom nakon Elvedine Muzaferije i sankaša Mirze Nikolajeva, s tim da Nikolajev u narednoj sezoni mora to i da potvrdi još jednom.

Emir Lokmić je današnji slalom završio sa vremenom 1:32.17, što je bilo sekundu i 14 stotinki brže od domaćeg takmičara, ali pod zastavom Srbije, Strahinjom Stanišićem, dok je treći završio Tamas Trunk bio treći sa već ogromnim zaostatkom od 3 sekunde i 69 stotinki.

Od ostalih bh. skijaša nastupili su još i Marko Šljivić, Alija Bećirbegović, Milivoje Mačar, Muhamed Huseinović, Alen Bičakčić i Marko Šljivić, ali svi su oni ispali u jako zahtjevnom prvom laufu.

Reprezentativka BiH, ujedno i domaća takmičarka na Jahorini, Maja Tadić osvojila je drugo mjesto kod djevojaka. Ona je dvije vožnje odvezla sa vremenom 1:47.94 što je bilo 1.92 sekunde sporije od Kanađanke, Ashley Bourett. Treća je bila Ukrajinka, Ana Stoikova.

Odličnim rezultatom može da se pohvali i mlada Nikolina Dragoljević koja je zauzela peto mjesto.

Zbog vremenskih uslova odlučeno je da se i sutra vozi slalom na istom mjestu, umjesto veleslaloma.