FA kup: Ubjedljiv Vest Hem, prošli Šefild i Brajton

Fudbaleri Vest Hema savladali su Donkaster sa 4-0 u četvrtoj rundi FA kupa.

Vest Hem je sjajno otvorio susret te su golom Fornalsa poveli sa 1-0. Do kraja prvog poluvremena, domaći su dali još jedan gol a strijelac je bio Jarmolenko. U nastavku, još dva gola u mreži Donkastera. Prvo je Batler postigao autogol a onda je Afolajan postavio konačan rezultat.

Dalje su prošla još dva premijerligaša. Šefild je bio domaćin Plimuta. ''Oštrice'' su povele u završnici prvog poluvremena a gol je dao Bašam. U nastavku susreta, Šarp je pogodio za 2-0. Kamara je vratio goste u igru ali je šefild ipak slavio.

Dalje je prošao i Brajton. Ekipa Grema Potera savladala je Blekpul sa 2-1. Bisuma je doveo u vodstvo Brajton a Medin je donio gostima izjednačenje. Ipak, golom Alzatea, Brajton je došao do novog vodstva i ispostaviće se pobjede.