Odlične trke na Ravnoj planini: Šljivić, Stanišić i Maja Tadić na podijumu

Šljivić, Proios i Stanišić

Ravna Planina na Palama bila je danas domaćin FIS trke "Fis Majnex Cup", a ujedno je to bilo i juniorsko prvenstvo Bosne i Hercegovine u slalomu.

Grčki skijaš, Janis Proios slavio je pobjedu sa vremenom 1:32.85 i zahvaljujući  boljem prvom laufu završio je sa 21 stotinkom ispred Paljanina Marka Šljivića. Treći je bio još jedan Paljanin, ali reprezentativac Srbije, Strahinja Stanišić, koji je zaostao 70 stotinki za pobjednikom.

Ostala trojica bh. reprezentativaca koja su završila trku ujedno su osvojili i medalje na juniorskom prvenstvu BiH. Dino Terzić je završio kao 23. Alen Bičakčić je stigao 30. a Tarik Kadić 38. Milivoje Mačar i Emir Lokmić nisu ostvarili plasman.

U muškoj konkurenciji nastupilo je 47 takmičara iz 19 zemalja.

Kod djevojaka je najbrža bila reprezentativka BiH, Esma Alić, sa vremenom 1:41.74 i to je 22 stotinke bilo brže od Ešli Bure iz Kanade, te 2.36 sekundi ispred još jedne Kanađanke, An Frederik Karon.  Ujedno, Esma je postala i prvakinja BiH u slalomu.

Maja Tadić je završila kao šesta, te kao juniorska viceprvakinja BiH u slalomu.

Ukupno je kod djevojaka nastupilo 17 takmičarki iz 11 zemalja.